انواع خدمات پرستار در منزل تیم همدم

برای مراقبت از بیمار خود به پرستار نیاز دارید؟ درخواست خود را رایگان ثبت کنید!

ارسال انواع پرستار به منزل

منظور از پرستار در منزل چیست؟

پرستار در منزل یک فرد نیست؛ بلکه خدماتی است که به صورت تخصصی و با پشتیبانی حرفه‌ای ارائه می‌شود تا به شخص اجازه دهد با خیال آسوده در منزل خود زندگی کند. مددجویان زیادی ممکن است نیاز به خدمات پرستاری در منزل داشته باشند که در قسمت‌های بعدی به آنها نیز اشاره می‌کنیم.

خدمات پرستار در منزل قادر است به شخص سالمند کمک کند بدون احتیاج به کمک سایر افراد بالاترین سطح کیفی زندگی را داشته باشد. همچنین کودکی که در ساعاتی از روز به والدین خود دسترسی ندارد، می‌تواند با کمک پرستار خانگی به تمام امورات خود برسد و بهترین رشد را تجربه کند. علاوه بر این مدیریت یک وضعیت مداوم پزشکی با کمک این پرستار است که ممکن می‌شود؛ در غیر این صورت فرد باید مدت طولانی در بیمارستان بستری شود.

نحوه ارسال پرستار به منزل

خدمات پرستاری در منزل به چند بخش تقسیم می‌شود؟

همانطور که گفتیم ممکن است طیف وسیعی از افراد به خدمات پرستار در منزل احتیاج داشته باشند. پلتفرم همدم با توجه به خدمات مورد نیاز هر فرد، پرستاران متخصص را برای ارائه خدمات اعزام می‌کند که همین کار به پیشرفت سریع‌تر فرد (به خصوص فرد بیمار) کمک می‌کند. به طور کُلی خدمات پرستاری در منزل به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود:

پرستار کودک در منزل

همه می‌دانند که والدین دوست دارند در کنار فرزند خود باشند و شاهد رشد عزیزانشان باشند. اما گاهاً ممکن است پدر و مادر به دلیل مشغله‌های کاری و برنامه‌هایی که دارند، نتوانند از کودک خود مراقبت کنند. در این شرایط ارسال پرستار در منزل می‌تواند بهترین کمک به کودک در هر سنی باشد. بهره مندی از کمک پرستار در خانه به شما کمک می‌کند با خیال آسوده فرزندتان را در منزل بگذارید و نگران تربیت، رشد و سلامت او نباشید.

پرستار بیماران در منزل

گاهی ممکن است یک عزیز بیمار را در خانه داشته باشید که نتوانید به خدمات درمانی او رسیدگی کنید. در شرایطی که فرد بیمار از بیمارستان مرخص شده اما هنوز به خدمات پرستاری احتیاج دارد، خانواده او درخواست پرستار در منزل را مطرح می‌کنند. پرستاران متخصص همدم می‌توانند تمام خدمات کلینیکی مثل بانداژ، پانسمان، اکسیژن تراپی، مراقبت‌های خانگی و … را در هر زمان ارائه کنند.

علاوه بر این برخی بیماران ممکن است به خدمات نگهداری و مراقبت‌ مداوم احتیاج داشته باشند؛ در این صورت اعزام پرستار شبانه روزی می‌تواند نیازهای فرد بیمار را به طور کامل برطرف نموده و از نگرانی‌های خانواده او بکاهد.

 

پرستار سالمند در منزل

در موارد بسیاری مشاهده می‌کنیم که فرد سالمند برای رسیدگی به امور روزمره خود به کمک احتیاج دارد. اما فرزندان معمولاً مشغله‌های زیادی دارند و نمی‌توانند به خوبی از والدین سالمند خود مراقبت کنند. همچنین سالمندان از نظر عاطفی حساس‌اند و حتی ممکن است به فردی احتیاج داشته باشند که در طول روز با او صحبت کنند. در این شرایط ارسال سالمند به خانه سالمندان ممکن است او و فرزندانش را تحت تاثیر قرار دهد.

یک پرستار در منزل با هزینه کمتر می‌تواند از پدر یا مادر سالمند شما در منزل خودتان مراقبت کرده و آرامش را برای او فراهم کند. از آنجایی که هر فرد در منزل خود احساس راحتی بیشتری دارد، نیاز به پرستار در منزل در سالمندانی که از مراقبت‌های تخصصی یا همنشینی با فرزندانشان محروم‌اند، بسیار جدی است.

پرستار در منزل چه وظایفی بر عهده دارد؟

پرستار در منزل موظف است تمام خدمات مورد نیاز فرد را در زمان و مکان مناسب ارائه نماید. البته پرستاران یک دایره خدماتی خاص دارند که قبل از شروع همکاری آن را با شما هماهنگ می‌کنند. اما بهتر است از این موضوع خیالتان آسوده باشد؛ چرا که یک پرستار در منزل تمام نیازهای روزمره فرد را برطرف می‌کند.

پرستار در منزل به صورت 24 ساعته خدمات پرستاری را به منظور مراقبت و برقراری آرامش فرد ارائه می‌کند. وظایف پرستار بسته به نیاز مددجو ممکن است متفاوت باشد؛ مواردی مثل مراقبت‌های شخصی،‌ بهداشت، خانه داری، خدمات کلینیکی، تهیه وعده‌های غذایی، حمل و نقل، یادآوری دارو، تسکین درد و … همگی می‌توانند جزء وظایف پرستار باشند. به صورت مختصر خدمات زیر توسط پرستار ارائه می‌شود:

· استحمام و نظافت شخصی

·انجام پیاده روی برای سالمندان

· تهیه یا نظارت بر وعده‌های غذایی

· نظارت بر مصرف داروهای خوراکی، استنشاقی، قطره و موضعی

· همنشینی و ایجاد روحیه مثبت با فرد

· ارائه مراقبت‌های شبانه روزی

· مراقبت‌های مداوم پرستاری مثل (مراقبت از سوند یا کیسه کولوستومی، تعویض پانسمان، ساکشن، مراقبت از ونتیلاتور یا ماسک اکسیژن، تزریقات و سرم درمانی)

· نظارت بر استفاده از مانیتورهای قلبی

· کنترل علائم حیاتی

· پیشگیری از بیماری

و …

البته همانطور که قبلاً هم عرض کردیم خدمات پرستاری در منزل با توجه به نیاز مددجو ممکن است متفاوت باشد.

پرستار بیمار در منزل

پرستار شبانه روزی در منزل چه فوایدی دارد؟

پرستار در منزل می‌تواند به صورت شبانه روزی و طی یک برنامه مراقبتی سفارشی به شما و اعضای خانواده‌تان کمک کند سطح کیفی زندگی را ارتقاء دهید. چنین پرستاری هر لحظه در دسترس است و وظایف و امور خانگی را بر عهده می‌گیرد. همچنین پرستار موجب می‌شود افرادی که به یک همنشین احتیاج دارند، احساس راحتی بیشتری داشته باشند. با استفاده از این خدمات نگرانی شما بابت قطع مراقبت‌ها رفع خواهد شد و همیشه مطمئن هستید که کسی مراقب عزیزان شماست.

پرستار در منزل منجر به بی نیازی نسبت به خدمات بیمارستان می‌شود و شما را از رفت و آمد در شهرهای شلوغ بی نیاز می‌کند. مهم‌تر از همه برخلاف تصور عموم هزینه پرستار در خانه نسبت به خدمات دیگر بسیار مقرون به صرفه است و جیب شما را نیز از هزینه‌های غیر ضروری حفظ می‌کند.

چگونه پرستار مناسب را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب پرستار در منزل مناسب باید بیش از هر چیز ویژگی‌های شخصیتی او را در نظر بگیرید. یک پرستار حرفه‌ای با اخلاق، دلسوز و متعهد است و در تمام لحظات از مددجو مراقبت می‌کند. همچنین بهره مندی از خدمات یک مرکز پرستاری حرفه‌ای می‌تواند اطمینان شما از مراقبت‌های مداوم و اعتماد به پرستار را همراه داشته باشد. در این خصوص توصیه می‌کنیم از طریق پلتفرم همدم با بهترین پرستاران خصوصی کشور ارتباط برقرار نمایید.

تعرفه و هزینه خدمات پرستاری در منزل چیست ؟

هزینه و تعرفه های خدمات پرستاری به عوامل مهمی چون میزان ساعت ، شیفت و نوع پرستار که برای سالماندان است یا برای کودکان و یا .... بستگی دارد و همینطور نرخ تعرفه پرستار ها در سال های جدید.

وظایف پرستار کودک در منزل

✅ مسئولیت کامل سلامتی و رفاهی کودکان را در هنگام غیبت والدین :


از وظایف پرستار کودک در منزل این است که مسئولیت کامل سلامتی و رفاهی کودکان را در هنگام غیبت والدین به عهده دارد. از وعده های غذایی گرفته تا بهداشت و فعالیت های آموزشی، همه جنبه های مراقبت از کودکان به آن ها سپرده می شود. سایر وظایف مهم شامل نظم و انضباط و ثبت سوابق فعالیت های روزمره کودکان است.

شرایط تحصیلی برای شرح وظایف پرستار کودک در منزل شما به طور کلی یک مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن است و شرط قانونی دیگر همچنین این است که مراقب، حداقل 18 سال داشته باشد.

✅ مسئولیت های خانواده در قبال وظایف پرستار کودک در منزل چیست؟

ایجاد فضای امن برای پرستار و کودک

ایجاد امکانات مناسب برای پرستاران کودک

داشتن رفتاری مناسب با پرستاران کودکان

ویژگی های یک پرستار مناسب برای نگهداری و مراقبت در منزل

✅ منظم باشد

در واقع یکی از ویژگی‌‌‌های برجسته و بسیار مهم پرستاران منظم بودن است. در صورتی که این ویژگی محقق شود و پرستار بتواند با دقت و همچنین به صورت منظم به بیماران رسیدگی کند، آن پرستار تبدیل به یکی از بهترین افراد بیمارستان از نظر بیمار خواهد شد. به دلیل اینکه در بررسی شکایت تعدادی از بیماران، میزان قابل توجهی به این اشاره داشتند که در روند درمانی آن‌ها تاخیر وجود دارد. البته از این موضوع نیز نباید غافل شد که برخی موارد پرستار بخش در این تاخیر نقشی ندارد و به دلایل دیگری این اتفاق رخ می‌دهد ولی با توجه به آن‌که پرستار بیشترین فردی است که با بیمار در ارتباط است رعایت این‌نکته می‌تواند به میزان زیادی وی را حرفه‌ای نشان دهد.

✅ برقراری ارتباط موثر با بیمار

یکی دیگر از ویژگی های یک پرستار خوب این است که بتواند با بیمار یک ارتباط موثر و کاربردی را شکل دهد. شاید در ابتدا این امر کاری ساده به نظر برسد ولی زمانی که بیماران مختلف با شرایط فرهنگی مختلف را در نظر بگیریم متوجه خواهیم شد که این امر نیاز به تمرین و تلاش زیادی دارد. در ضمن در بسیاری از مواقع ما از تمامی مهارت‌های ارتباطی با بیماران مطلع هستیم ولی نکته‌ای که وجود دارد شلوغ بودن بخش و تعداد زیاد مراجعه کننده‌گان است که این موضوع را پیچیده‌تر نیز می‌نماید.

✅ مسئولیت پذیر بودن

لحظه بلوغ انسان‌ها زمانی است که مسئولیت صددرصد کارهای خود را بر عهده بگیرند
مسئولیت پذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر انسان موفق است.خارج از محیط بیمارستان و خارج از پرستار بودن،زمانی که ما مسئولیت صددرصد تمامی کارهایمان را بر عهده بگیریم زمینه‌ای برای رشد و پیشرفت خود فراهم ساخته‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.