پزشک متخصص قلب هم‌دم چه خدماتی را به شما ارائه میدهد؟

·        در ابتدا پس از ارسال پزشک قلب و ویزیت متخصص قلب در منزل، وی شرح حالی از وضعیت بیمار توسط او یا اطرافیان فرد می‌گیرد.

·        در مرحله‌ی دوم معاینه‌ی بدنی فرد صورت می‌گیرد تا علائم غیرطبیعی در بدن را شناسایی کند.

·        دکتر متخصص قلب و عروق در منزل سپس به انجام یک سری تست و آزمایش در منزل شما می‌پردازد تا میزان آسیبی که به بدن شما وارد شده را شناسایی کند.

·        اگر درد قسمت قلب زیاد باشد، انسداد قلب را از طریق نوار قلب می‌توان به راحتی تشخیص داد. قسمت ویزیت متخصص قلب در منزل مطلوب است.

·        اکوی قلب، تست ورزش، تست اسکن هسته‌ای قلب، آنژیوگرافی و سی تی اسکن نیز در صورت نیاز در خانه توسط ارسال پزشک قلب قابل انجام است.

مزایای حضور متخصص قلب در منزل چیست؟

در این شرایط کرونا که مراجعه به بیمارستان تا حد زیادی برای افراد خظرناک است و یا حتی امکان مراجعه‌ی افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای به طور مستقیم به بیمارستان نیست، قابلیت ویزیت متخصص قلب در منزل برای شما عزیزان فراهم شده‌است تا به راحتی در منزل درمان شوید.

نکاتی که باید تا رسیدن متخصص قلب به منزل رعایت کنید؟

·        لیست کاملی از سوالات احتمالی تان ایجاد کنید.

·        اطلاعات مهمی که ممکن است برای دکتر حائز اهمیت باشند را یادداشت کنید.

·        آرامش خود را حفظ کنید تا ویزیت برای دکتر نیز در شرایط راحت‌تری انجام شود.

·        در صورت وجود هرگونه پرونده و آزمایش که تازه انجام داده‌اید، آن را نزد خود داشته باشید تا هنگام ارسال پزشک به منزل سریعا به او نشان‌دهید.

اعزام متخصص قلب به منزل

بیماری های قلبی عروقی شامل چه مواردی است؟

معمولا وقتی به فرد می‌گوییم دارای بیماری قلبی است که پیش‌تر دچار حمله‌‌‌ی عصبی شده باشد. در کل بیماری‌های قلبی شامل موارد همچون نارسایی قلبی، آریتمی قلبی، سکته قلبی، عروق کرونر و کاردیومیوپاتی هستند. هرکدام از این بیماری‌های قلبی متخصص مربوط به خود را دارند که در ادامه به بیان آن خواهیم پرداخت.

بیماری‌های قلبی

اولین مورد از بیماری قلبی حمله‌های قلبی است که در زمان درگیر شدن یکی از عروق کرونر که عمدتا به دلیل لخته شدن خون است ایجاد می‌شود. بسته شدن جریان خون سبب کاهش یافتن آن در مسیر رگ و به نوعی فقدان نام دارد که ممکن است اثرات مرگباری به همراه داشته باشد. به همین دلیل ما به ویزیت متخصص قلب در منزل پرداخته‌ایم تا وضعیت بیماران هرچه سریع‌تر بررسی شود. از علائم بیماری قلبی می‌توان به:
·        درد قفسه سینه
·        تپش سریع یا نامنظم قلب
·        حالت تهوع
·        استفراغ
·        تنگی نفس
·        خستگی و خواب آلودگی
·        اضطراب و استرس
·        سوء هاضمه یا سوزش معده
دقت کنید که پیش از درخواست دکتر متخصص قلب در منزل و ارسال پزشک قلب، به وجود این موارد در بدن فرد یا حتی بدن خودتان دقت نمایید تا بتوانید شرایط را در هنگام حضور متخصص قلب و عروق در منزل توضیح دهید.

بیماری عروق کرونر

این بیماری به درگیر کردن عروق کرونر می‌پردازد که مسئول رساندن مواد غذایی و اکسیژن و خون را به ماهیچه‌ی قلب شما می‌رسانند. حال اگر در رگ ها کلسترول جمع شود این رگ ها نازک شده و لایه‌های کلسترول از رسیدن خون به قلب جلوگیری می‌کنند. در این لحظه درخواست برای ارسال پزشک قلب به منزل باید هر چه سریع‌تر صورت پذیرد؛ چراکه این مدل از بیماری قلبی بسیار آسیب زا‌تر از مورد قبلی است.
ارسال پزشک قلب در محل

آریتمی

زمانی که پالس‌های لتریکی که وظیفه شان تنظیم ضربان و ریتم درست ضربان قلب است بهم می‌ریزند، آریتمی یا تپش نامنظم قلب بروز می‌دهد. آریتمی نیز دارای سه نوع مختلف است که به ترتیب:
·        تاکی کاردی
·        بازدی کاردی
·        فیبریلاسیون
نام دارد. در مورد اول تپش قلب بسیار سریع است؛ مورد دوم نمایانگر حرکت آهسته‌ی قلب است و حالت سوم، به ضربا نامنظم قلب مربوط می‌شود. دقت کنید که این مورد از بیماری‌های قلبی که شامل تپش قلب است تا حدی در میان مردم معمول بوده و ممکن است همگی آن‌را تجربه کرده باشیم. اما دقت کنید اگر این تپش قلبی فعلی تان با دفعات قبلی تفاوت دارد، به فکر دکتر متخصص قلب در منزل باشید تا در شرایط کرونا بدون نگرانی و نیاز به مراجعه در محل بیمارستان، ویزیت شوید.

نارسایی قلبی

نارسایی احتقانی قلبی که به نارسایی قلبی شناخته می‌شود، در اثر فشار خون بالا یا بیماری عروق کرونر است که در طولانی مدت همراه فرد باقی مانده اند و هیچ وقت درمان نشده اند. این بیماری باعث شده تا قلب نتواند به صورت درست خون را به همه‌س قسمت ها پمپاژ کند و یا قسمت چپ، راست یا هر دو طرف قلب را در بر می‌گیرد.

کاردیومیوپاتی

 این مورد تا حد زیادی با نارسایی قلبی برابری می‌کند؛ با این تفاوت که در نارسایی قلبی قلب توانایی پمپاژ دارد اما اثرش آنچنان بالا نیست و در کاردیومیوپاتی، قلب قابلیت تغییرات ماهیچه اش را جهت پمپاژ از دست می‌دهد.

 نقص مادرزادی قلب

یکی از موارد بسیار مهمی که از بدو تولد ممکن است گریبان گیر یک سری افراد شود نقص مادرزادی است که شامل مواردی همچون نقص دیواره‌ی قلبی، نقص انسداد جریان خون در دهلیز‌ها و بیماری قلبی سیانوتیک که باعث نقص در پمپاژ اکسیژن مورد نیاز بدن توسط قلب می‌شود است.

نارسایی میترال

میترال دریچه‌ی قلب است که به دلیل نارسایی و کم کاری اش، باعث می‌شود تا خون به قلب بازگردد و در بدن پخش نشود. همین امر باعث می‌شود تا فرد زودتر از دیگر افراد خسته شده و به نفس نفس زدن بیفتد.

آنژین

مورد اخر بیماری‌های قلبی که در صورت بروز بهتر است به ارسال پزشک قلب به منزل فکر کنید آنژین است. این بیماری به آنژین صدری نیز معروف است، باعث می‌شود اکسیژن کافی به قلب نرسد و از دلایل بروز بیماری عروق کرونر نیز می‌باشد.
 
در کل دقت داشته باشید هرگاه تنها به یکی از این حالات و بیماری‌ها چه با اطلاع و چه بدون اطلاع قبلی دچار شدید، وجود متخصص قلب در منزل را جزو برنامه‌های خود قرار دهید.
متخصص قلب در منزل

بیماری‌های عروقی

این نوع بیماری‌ها شامل سکته‌ی مغزی، بیماری شریان محیطی، آنوریسم، افتراق باواریس می‌باشد که از طریق درمان‌های جدید تا حد زیادی قابل برطرف شدن است. اما اگر فردی در لحظه به یکی از این حالات دچار شد، ارسال پزشک قلب را به تعویق نیندازید.
 

با مشاهده‌ی چه علائمی به متخصص قلب و عروق نیاز دارید؟

از دلایل اولیه‌ای که باعث بیماری‌های قلب و عروق می‌شوند و نیاز به ارسال پزشک قلب دارند می‌توان به افزایش میزان کلسترول، چربی خون، افزایش مواد داخلی و خارجی دیواره‌ی شریانی (پلاک) است. گرفتگی عروق بسته به مکان و نوع رگ درگیر شده متفاوت است. این علائم نشانه‌ی خاصی ندارند و تا زمانی که رگ‌‌های شما به درصد بالایی از گرفتگی نرسیده باشند هیچ دردی گریبانگیر شما نخواهد شد.
·        اکثر درد در قفسه‌ی سینه خواهد بود اگر گرفتگی عروق برای شریان‌های قلبی باشد.
·        دچار بی حسی، بروز سختی در تکلم، ضعف ناگهانی در پا و بازو خواهید کرد اگر دچار گرفتگی عروق شریان‌های مغز شوید.
·        در قسمت پا و عضلات همان قسمت دچار سختی هنگام راه رفتن خواهید شد اگر گرفتگی در رگ‌های پا و سینه داشته باشید.
·        اگر گرفتگی رگ‌ها به کلیه مربوط باشد، بروز سکته‌ی مغزی در شما ممکن است.
·        این علائم از ابتدای دوره‌ی نوجوانی که پلاک ساخته می‌شود خودش را بیشتر نشان خواهد داد؛ اما تا چند سال آینده خود را نشان نمی‌دهند. به همین دلیل است که می‌گوییم هر شش ماه یک بار جک آپ انجام دهید.
·        اگر دچار ضعف، سختی در تنفس، بی حسی صورت، ضعف و حالت فلجی هستید ممکن است شریان‌های کاروتید که خون را به مغز شما برسانند دچار خونریزی شده باشند که همین امر در کم‌ترین حالت نیز خطر ابتلا به سکته‌ مغزی را ایجاد می‌کند.

تماس با ما