ارائه خدمات حجامت در منزل و بادکش در منزل

حجامت در منزل، بادکش در منزل، از خدمات پزشکی و درمانی در منزل تیم هم دم می‌باشد که به مردم ارائه می‌شود. حجامت و بادکش از درمان‌های سنتی هستند که تاثیرات بسیاری در درمان و پیشگیری از امراض گوناگون دارند؛ این دو نوع روش کهن پزشکی توانسته‌اند در درمان بیماری‌های مزمن موثر واقع شوند.

ارائه خدمات حجامت در منزل، بادکش در منزل از این جهت دارای اهمیت است که اگر این دو نوع روش طب سنتی در محیطی آرام و پاکیزه انجام شوند، در اثربخشی خود تاثیرگذارتر هستند.

اشخاص بسیاری در انجام بهداشتی شیوه حجامت و لوازم مورد استفاده آن وسواس دارند (خصوصا در حجامت تر). بنابراین حجامت بهداشتی در منزل توسط این مجموعه انجام می‌شود تا تضمینی باشد بر جلب اعتماد شما؛ همچنین برای راحت بودن شرایط انجام حجامت در خانه برای بسیاری از بانوان، حجامت در منزل توسط خانم هم انجام خواهد شد. در ادامه با توضیحات بیشتر درباره خدمات مجموعه پزشکی هم دم در خانه همچون حجامت در منزل، بادکش در منزل همراه باشید.

خدمات-حجامت-در-منزل

انواع حجامت

حجامت خشک یا همان بادکش درمانی

 در این نوع حجامت با لیوان‌های شیشه‌ای کم خطر، بر روی قسمتی از بدن فرد گذاشته شده و نوعی مکش انجام می‌شود. این شیوه علاوه بر خاصیت‌های درمانی برای فرد آرامش بخش است. بسیاری از افراد بادکش در منزل را بیشتر از محل‌های شلوغ می‌پسندند.

حجامت خشک خود دارای دو تقسیم بندی سرد و خشک، گرم و خشک است.

حجامت یا بادکش سرد و خشک: عمل بادکش با دستگاه مکش یا ساکشن برقی و دستی انجام می‌گیرد. در نوع بادکش‌ها باید از قبل آن قسمت بدن فرد روغن مالی شده و ماساژ داده شود که بعدا دچار کبودی و تورم‌های دردناک نشود.

حجامت یا بادکش گرم و خشک: در این نوع حجامت لیوان‌های شیشه‌ای با شعله آتش در قسمت‌های مختلف و مشخص بدن فرد گذاشته می‌شود که درمان کننده بسیاری از دردها و عملکرد درست رگ‌های خونی و مویرگ‌ها است. همچنین این نوع در تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر دارد.

با توجه به خاصیت آرام بخشی انواع این حجامت‌ها توصیه می‌شود که در منزل فرد، توسط شخص مجرب و در زمان‌های خاص خود (فصول سال) انجام شود. تیم پزشکی هم دم حجامت در منزل شبانه‌ روزی و بادکش در منزل شبانه‌ روزی را برای تمامی همشهریان عزیز انجام می‌دهد.

حجامت تر

این نوع حجامت معمول‌ترین نوع حجامت است که با ایجاد چند خراش سطحی در پشت کمر (یا نواحی دیگر) صورت می‌گیرد. در حجامت تر خون مضر و زیان آور از بدن فرد خارج می‌شود. معمول‌ترین قسمت از اعضای فرد همین ناحیه از بدن است، ولی در بخش‌های دیگر بدن نیز با نام‌های شناخته شده خود این نوع حجامت انجام می‌‌گیرد.

در این روش یک نوع تصفیه خونی انجام می‌گیرد و خونی که فرد از دست می‌دهد بسیار ناچیز و کم است.

کدام نوع حجامت در منزل استفاده می‌شود؟

حجامت در منزل، بادکش در منزل، برای هر دو نوع روش تر و خشک انجام می‌شود که درباره انواع حجامت در مطالب فوق توضیح دادیم. انجام این دو نوع حجامت در منزل اگر توسط یک شخص متخصص انجام شود، هیچ نگرانی به وجود نخواهد آورد و پر از فواید برای فردی است که با توجه به تشخیص پزشک طب سنتی بدنش به این نوع حجامت‌ها نیاز دارد.

مجموعه هم دم تمام امکانات این دو روش سنتی درمان را به وسیله پزشک متخصص طب سنتی انجام خواهد داد؛ از طرفی اهمیت این موضوع به خاطر حجامت بهداشتی در منزل است که شما می‌توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید و به این تیم پزشکی اعتماد کنید.

بیان این نکته ضرورت دارد تعیین نقاط حجامت کردن به سادگی صورت نمی‌گیرد؛ بلکه در قسمتی از بدن باید انجام شود که باعث تحریک سلول‌های دفاعی بدن شده و به گسترش پیدا کردن این سلول‌ها کمک کند. بدن فرد باید قبل از انجام حجامت آماده باشد تا فرد توان خود را از دست نداده از این درمان‌ها فایده لازم را ببرد.

حجامت--درمنزل

چه کسانی به خدمات حجامت در منزل نیاز دارند؟

همه اشخاص چه بانوان و چه آقایان عزیز می‌توانند از خدمات حجامت در منزل، بادکش در منزل استفاده کنند، اما معمولا پیشنهاد ما این است که افرادی که به دنبال آرامش هستند، در محیطی آرام مانند منزل خود، حجامت در خانه و بادکش در منزل را انجام دهند.

گروهی از افراد هستند که حجامت بهداشتی در منزل را بیشتر می‌پسندند و طرفدار انواع حجامت در منزل هستند که پیشنهاد ما به آن‌ها حجامت در منزل است. بسیاری از بانوان تمایل دارند این روش درمان سنتی ارزشمند را در منزل خود و حجامت در منزل توسط خانم را انجام دهند.

همچنین افراد سالمند و یا در شرایط فعلی کرونا برای همه افراد در بیرون از منزل مقدور نیست؛ کسانی که محدودیت زمان و وقت دارند و نمی‌توانند در خارج از منزل برای حجامت اقدام کنند، بهره‌گیری از خدمات تیم متخصص هم دم جهت حجامت در منزل شبانه‌ روزی و بادکش در منزل شبانه‌ روزی است.

حجامت یا بادکش، کدام بهتر است؟

حجامت در منزل، بادکش در منزل، هر کدام با شیوه خاص و ویژه خودشان توسط این مجموعه انجام خواهد شد. حجامت در خانه و بادکش در منزل مزایای بسیاری نسبت به انجام آن در بیرون از منزل دارند. هر کدام از این روش‌ها خاصیت‌های خاص خود را دارند و با توجه به مشکل و مزاج فرد هر کدام باید بجا انجام شوند.

اما معمولا افراد، بادکش را مناسب‌تر از حجامت تر می‌دانند؛ زیرا ممکن است عوارض کم‌تری برای فرد داشته باشد و فواید بیشتر و خواص ویژه خودش را داشته باشد. هر چند که باز هم به توصیه ما، شما با بیان مشکل خود و تشخیص پزشک طب سنتی هر پیشنهادی که ایشان توصیه می‌کنند را انجام دهید.

شاید بادکش درمانی به دلیل نبود خون در آن و مراقبت‌های بعدی بیشتر مورد سلیقه افراد باشد، اما باز هم اگر قصد حجامت کردن یا بادکش درمانی دارید، شما به انتخاب خود نمی‌توانید تشخیص هر کدام از این گزینه ها را دهید و بهتر است که پزشک معالجی که تخصصش این کار است و نسبت به بدن شما شناخت کسب کرده است، این کار را انجام دهد.

بیان این نکته ضرورت دارد که پزشکی که قرار است برای شما نوع حجامت را تعیین کند و یا این عمل درمانی را برای شما انجام دهد، باید به شناخت کامل از نوع مزاج شما برسد و با مبحث مزاج‌ها آشنایی داشته باشد.

حجامت-در-منزل

آیا خودمان هم می‌توانیم فرایند حجامت و بادکش را انجام دهیم؟

طبق نظر مجموعه پزشکی هم دم اکیدا توصیه می‌شود که خود فرد نمی‌تواند حجامت در منزل، بادکش در منزل را انجام دهد؛ زیرا خصوصا در نوع حجامت تر ممکن است آسیب‌هایی برای فرد به وجود بیاورد. حتی اگر فرد آشنایی با این موارد داشته باشد، پیشنهاد ما این است که اجازه دهید یک شخص کاربلد دیگری این کار را برای شما انجام دهد.

 اگر محدودیت زمان هم داشته باشید، تیم پزشکی ما خدمات حجامت در منزل شبانه‌ روزی و بادکش در منزل شبانه‌ روزی را در تمامی طول هفته و ماه به برای شما انجام خواهند داد و هزینه‌هایی که قرار است شما پرداخت کنید، کم‌تر از آسیبی است که ممکن است به خودتان بزنید.

انجام هر کدام از این شیوه‌های درمانی طب سنتی باید با دانش و  تخصص کافی انجام شود و انتخاب هر ناحیه از بدن نیاز به تخصص آن فرد دارد تا اینکه عوارض احتمالی را کم کرده و فواید آن را بی‌شمار کند.

مزایای حجامت و بادکش برای بدن ما چیست؟

طبق بررسی‌های انجام شده ،حجامت و بادکش درمانی، در درمان بیماری‌هایی چون غلظت خون، سردردهای میگرنی، چربی خون، بیماری‌های پوستی، کم کردن دردهای مزمن، تپش قلب، فشار خون، اضطراب‌ها، خارج شدن سموم وارد شده به بدن از طریق دارو یا غذاها، منظم شدن قاعدگی و کمک به روان شدن جریان خون شما را موثر می‌دانند. همچنین بادکش را نوعی ماساژ در عمق عضله‌های فرد می‌دانند؛ پس حجامت در منزل، بادکش در منزل خدمت مهمی به همشهریان عزیز است.

طبق بررسی‌های انجام شده اگر حجامت و یا بادکش در فصل بهار انجام شود، بهتر است و آن هم به دلیل این است که در فصل بهار جریان خون تازه در بدن شکل گرفته و همچنین در این فصل انجام هیچ کدام از این روش‌ها برای هیچ گونه مزاجی مضر نبوده و حتی دارای خاصیت بیشتری هم خواهد بود.

حجامت و بادکش درمانی ضمن اینکه شرایطی برای انجام آن وجود دارد، دو نوع شیوه درمانی موثر و مفید هستند که اثر بخشی و مزایای آن بسیار بیشتر از از عوارض پیش پا افتاده‌ای است که خواهند داشت. خصوصا انجام حجامت در منزل، بادکش در منزل  توسط تیم مجرب و متخصص هم دم مزیت این روش‌های طبی سنتی را دو چندان کرده است که جهت رفاه حال همشهریان عزیز است. امیدواریم مطالب این مقاله مورد پسند شما عزیزان واقع شده باشد.

تماس با ما