تست سرطان در خانه و تست سرطان روده در منزل از خدمات منحصر به فرد تیم پزشکی مجموعه هَم دَم است. انجام خدمات تست های پزشکی در منزل کار تخصصی و علمی می‌باشد که توسط این مجموعه که متشکل از گروه‌های متخصص در حوزه‌های پزشکی است، انجام می‌شود.

خوشبختانه درمان سرطان روده در کشور با وضعیت خوبی انجام می‌گیرد، البته اگر در زمان مناسب تشخیص لازم صورت گیرد. تشخیص سرطان روده در منزل خدمت ویژه مجموعه هَم دَم به عزیزانی است که حوصله کافی برای ترافیک‌های بیرون از منزل را جهت انجام تست‌های تشخیصی ضروری و مورد نیاز را ندارند.

سرطان روده بیشتر افراد سالمند را در شهرهای آلوده و بزرگ درگیر می‌کند، پس این تیم پزشکی شرایط آسانی را برای این قشر با تشخیص‌های درست خود در منزل شما فراهم خواهند آورد. حتی اگر شما از صبح تا شب درگیر باشید، می‌توانید تست سرطان در منزل شبانه‌ روزی را با برقراری تماس تلفنی با این مجموعه انجام دهید.

مجموعه هَم دَم، همچنین تست سرطان در منزل شبانه‌ روزی را برای تمامی اقشار و گروه سنی انجام خواهد داد؛ هدف این اقدامات، پایین آمدن آمار سرطان در کشور و رفاه حال همشهریان عزیز است که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند و زمانی را برای انجام این غربالگری‎های مهم اختصاص می‌دهند.

سرطان روده چیست؟

سرطان روده (Colon Cancer) هنگامی رخ می‌دهد که سلول‌هایی که کولون و راست روده را در برگرفته‌اند، به شکلی تخریب‌گر و آسیب زننده رشد می‌کنند. طبق توصیه پزشکان علائم سرطان تا وقتی‌ که سلول‌های سرطانی به درجه‌ای از رشد نرسیده باشند، مشخص نمی‌شود؛ پس به طور مداوم انجام تست سلامت روده دارای اهمیت است.

اگر به دلایلی انجام این اقدامات پزشکی برای شما خارج از منزل مقدور نیست، تست سرطان روده در منزل که توسط مجموعه هَم دَم انجام می‌گیرد، بسیار کمک کننده است. همچنین کسانی که مبتلا به سرطان کولورکتال یا همان روده هستند و تحت درمان هستند نیاز به بررسی‌های مستمر و منظم دارند که تشخیص سرطان روده در منزل توسط مجموعه هَم دَم این خدمت مهم را ایجاد خواهد کرد.

سرطان‌های روده، بیشتر روده بزرگ را درگیر می‌کند؛ چون بخش مهمی از روده را روده بزرگ تشکیل می‌دهد و با نام پزشکی سرطان کولورکتال (Colorectal Cancer) شناخته می‌شود، در حالی که سرطانی به نام سرطان رکتوم (قسمتی از روده بزرگ) هم در روده وجود دارد اما به طور مجموع هر کدام از این سرطان‌ها، تحت عنوان سرطان کولورکتال اسم برده می‌شود.

به وجود آمدن سلول‌های سرطانی درکلون و رکتوم سرطان روده گفته می‌شود که در نتیجه گسترش و پیشرفت غیرطبیعی سلول‌های این بخش‌ها اتفاق می‌افتد. اگر این بیماری در زمان مناسب تشخیص داده نشود ممکن است به دیگر قسمت‌های بدن سرایت کرده و دیگر اندام‌های بدن را درگیر کند. تست سرطان روده در منزل جهت تشخیص به موقع سرطان روده است و شما نباید از آن غافل شوید.

تست سرطان روده در منزل

علت سرطان روده

شاید با اطمینان بشود گفت که علت سرطان روده به دلیل شیوه نادرست زندگی افراد می‌باشد؛ اما قطعا مساله ژنتیک یا داشتن سابقه خانوادگی نمی‌تواند بی‌تاثیر باشد. هر چند با الگوی صحیح غذا خوردن و بسیاری دیگر از شیوه‌های درست زندگی می‌توان مانع بروز این بیماری شد ولی با تشخیص و تست به موقع، ممانعت کردن از ایجاد این بیماری و انواع دیگر سرطان، بهتر انجام خواهد گرفت.

تست سرطان روده در منزل و تست روده در منزل که به وسیله مجموع متخصصین هَم دَم انجام می‌گیرد، جهت بررسی‌های تشخیصی دقیق است تا فرد در جریان سلامت روده خود قرار گرفته وکوچک‌ترین علائم مثل داشتن پلیپ در روده او، مشخص خواهند شد. پلیپ‌ها اگر تشخیص، درمان و معالجه نشوند از شایع‌ترین علت‌های سرطان روده هستند که با انجام این تست‌ها در منزل راهنمایی‌های لازم به شما ارائه خواهد شد.

علائم سرطان روده

مشاهده خون در مدفوع

کارکرد نامنظم روده

پایین آمدن وزن

خستگی‌های مفرط و غیر طبیعی

دردهای شکمی

یبوست یا اسهال

رنگ پریدگی و کم خونی

استفراغ‌های مکرر

و بسیاری دیگر از علائم احتمالی که ممکن است در ابتلا به این بیماری دخیل باشند؛ اما در محدوده سنی 50 سال به بالا توصیه موکد این است که تست‌های لازم روده انجام شود و تست سرطان روده در منزل یکی از مهم‌ترین اقدامات لازم در این باره بوده که توسط تیم پزشکی هَم دَم انجام می‌گیرد.

تست سرطان روده

 

راه‌های پیشگیری از سرطان روده

اگر سبک زندگی خود را اصلاح کرده و به سلامتی خود اهمیت می‌دهید، نه تنها سرطان روده بلکه تمامی سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند؛ مثل غربالگریهای منظم که بسیار مهم هستند. تست سرطان روده در منزل و تست سرطان در خانه از خدمات ارزنده تیم پزشکی هَم دَم بوده تا تلاشی باشد در جهت اینکه همه افراد در تمامی سنین برای سلامت خود ارزش قائل باشند.

تشخیص زودهنگام سرطان روده از اهمیت بالایی در درمان موفق این بیماری برخوردار است؛ از این رو تشخیص سرطان روده در منزل کمک بزرگی به این موضوع است. یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از سرطان روده مصرف سبزیجات، میوه‌ها، مصرف غذاهای دارای غلات و غذاهای فیبردار، همچنین خوردن غذاهای سالم است.

دلایل ابتلا به سرطان روده

سابقه خانوادگی (ارث)

ژنتیک

شیوه نادرست زندگی

مصرف غذاهای ناسالم

مصرف مشروبات الکلی و دخانیات

پلیپ‌ها

التهابات روده

چاقی

استفاده از گوشت‌های قرمز و دیگر خانواده گوشتی به صورت نیم پخته و نپخته

بیماری کرون

سن

زندگی در هوای آلوده

مصرف غذاهای پر چربی

تست سرطان روده در منزل شامل چه اقداماتی است؟

تست سرطان روده در منزل از خدمات مدرن و خاصی است که در شرایط فعلی کرونا، امکان انجام در محیط امن و بدون استرس را خواهد داشت. راحت‌ترین و جدیدترین روش تست روده در منزل از طریق آزمایش خون و مدفوع جهش DNA انجام خواهد گرفت، اما این خدمات با به کارگیری دستگاه‌های دیگری هم انجام خواهد شد.

دستگاه‌هایی مانند کولونوسکوپی، سیگموسکوپی، سی تی اسکن‌ها و آزمایشات خون و مدفوع برای تشخیص سرطان روده در منزل است. هر چند که هنوز هم کولونوسکوپی بهترین شیوه تشخیص است، اما روش آزمایش DNA که نمونه برداری از خون و مدفوع است یک روش تشخیصی بدون درد و راحت، خصوصا برای افراد مسن است.

تست سرطان روده درمنزل

چه کسانی نیاز به تست سرطان روده در خانه را دارند؟

تست سرطان در خانه یا تست سرطان روده در منزل بهترین روش غربالگری برای افراد سالمند است؛ اما با شیوع و رواج کرونا و عفونت‌هایی که در بیشتر مراکز عمومی، درمانی وجود دارد و همچنین به افرادی که دارای تحمل پایین هستند توصیه ما انجام این تست‌ها در منزل است.

اگر در نزدیکی خود افرادی را می‌شناسید که مبتلا به این بیماری بوده‌اند و وقت و حوصله‌ی دغدغه بیرون رفتن از منزل را ندارند؛ با انجام تست سرطان در منزل شبانه‌ روزی می‌توانند با یک تماس ساده با مجموعه هَم دَم از خدمات این تیم پزشکی با تجهیزات لازم و پیشرفته بهره مند شوند.

مزایا استفاده از تست سرطان روده در منزل چیست؟

تست سرطان روده در منزل در شرایط کنونی دارای مزایای بسیاری است؛ از جمله اینکه این خدمات غربالگری در منزل شما با آرامش کامل انجام خواهد شد و اینکه قرار نیست شما در محل‌هایی که در معرض رفت و آمد افراد مختلف است قرار بگیرید. همچنین برای این نوع از تست سرطان در خانه هزینه زیادی پرداخت نخواهید کرد.

بیماری که دارای مشکلات گوارشی و شکمی است و از دردهای شکمی رنج می‌برد؛ خصوصا در سنین بالا، برایش مشکل است که بخواهد در صف‌های طویل منتظر بماند، پس در این موارد حتما توصیه می‌شود از مزیت  تست سرطان روده در منزل بهره‌ مند شوید.

انجام این خدمات خصوصا تست‌های سرطانی در منزل نشان از قدرت و توانایی یک مجموعه است که تیم پزشکی هَم دَم با این خدمت ارزنده، با خدمت‌ رسانی تمام وقت در کل طول هفته این شرایط را برای بیماران مبتلا به سرطان یا کسانی که قصدشان پیشگیری از این بیماری است، فراهم کرده تا بتوانند در آرامش و امنیت کامل این تست‌ها و تشخیص‌های ضروری و مفید را انجام دهند.

این مجموعه در صورت لزوم بعد از بررسی‌های لازم پیشنهادات و روش‌های درمانی خاص را برای شما انجام داده و همچنین مشاوره‌های ویژه در این زمینه را به شما عرضه خواهد کرد.

تماس با ما