نوار مغز در منزل توسط متخصص ( شبانه روزی )

گرفتن نوار مغز در منزل، کاری است که تمام افراد باید آن را در بین گزینه‌های خود جای دهند. در حالی که رفته رفته متخصصان زمینه درمانی متوجه اهمیت قابل توجه نورا مغزی انسان می‌شوند، شاید برای شما هم پیش بیاید که به گرفتن نوار مغز خود نیاز پیدا کنید؛ به همین دلیل بهتر است گزینه گرفتن نوار مغز در خانه را بیشتر و بهتر بشناسید تا در مواقع اضطرار، بدانید از کدام کلینیک معتبر ایرانی تقاضای اعزام نیرو برای ثبت نوار مغز در منزل را داشته باشید.

نوار مغز در منزل چگونه انجام میگیرد؟

دستگاه‌هایی همچون دستگاه ثبت نوار مغز، تنوع بالایی دارند تا متخصصان در شرایط مختلف توانایی گرفتن نوار مغز بیمار خود را داشته باشند. برخی از این دستگاه‌ها که قابل حمل هستند، به شما امکان بهره‌مندی از خدمات ثبت نوار مغز در منزل توسط متخصص را می‌دهند؛ چرا که خدمات اعزام نیرو برای ارائه خدمات پزشکی و درمانی در محل در برخی از کلینیک‌های مشهور و شناخته شده ایرانی وجود دارد. کافی است با این کلینیک‌ها تماس بگیرید و نیاز خود برای ثبت نوار مغز در منزل را با آن‌ها در میان بگذارید.

پس از گذشت مدت زمانی مشخص، یکی از نیروهای متخصص به همراه تجهیزات و دستگاه خود به منزل شما اعزام می‌شود. پس از این مرحله، دیگر نیاز به انجام دادن کار خاصی نیست؛ بلکه در عرض چند دقیقه نوار مغز ثبت شده و اطلاعات آن در اختیار شما قرار می‌گیرد. با این وجود بیمار با حداکثر سهولت می‌تواند نوار مغز خود را به ثبت برساند. البته باید این مورد را نیز به یاد داشته باشید که متخصص اعزام شده به منزل، دستمزدی معین دارد که باید آن را پرداخت کنید.

نوار-مغز-در-منزل

چه کسانی نیاز به ثبت نوار مغز در منزل دارند؟

همان‌طور که خودتان متوجه شدید، نوار مغز امکان بررسی سلامت و ارزیابی عملکرد مغز را به متخصص مغز می‌دهد. تمام افرادی که مشکوک به ابتلای بیماری‌های مغزی هستند، باید نسبت ثبت نوار مغز در خانه اقدام کنند. این نوار به واسطه اطلاعات و جزئیات ارزشمندی که از مغز افراد به دست می‌آورد، در تشخیص بیماری‌های مغزی به پزشک کمک بزرگی می‌کند. در صورت روبه‌رو شدن با موارد زیر، پزشک از بیمار خود می‌خواهد تا نوار مغز خود را برای بررسی‌های بیشتر نزد او بیاورد:

·       تومور مغزی

·       سکته مغزی

·       آسیب‌های وارد شده به مغز در اثر ضربه به سر

·       اختلال عملکرد مغز (انسفالوپاتی)

·       التهاب مغز (انسفالیت)

·       سرگیجه

·       بیماری آلزایمر و اختلالات مرتبط با زوال عقل

·       عفونت‌های مغزی

·       سردرد (به خصوص ناشی از میگرن)

·       اختلالات منجر به تشنج (مثل صرع)

·       اختلال در خواب

آیا تشخیص تومور مغزی با نوار مغز امکان پذیر است؟

تومور مغزی، یکی از عارضه‌هایی است که امکان بروز آن در مغز تمام انسان‌ها وجود دارد. امروزه می‌توان گفت درمان تومور مغزی برای پزشکان متخصص به دشواری سابق نیست و اکثرا توانایی درمان آن را دارند؛ اما مسئله‌ای که باعث وحشت کردن بیماران و به وجود آمدن تردید در افراد می‌شود، تشخیص تومور مغزی است. به همین دلیل همواره افراد این سوال را می‌پرسند که آیا با ثبت نوار مغز در منزل شبانه روزی، می‌توان تومور مغز را تشخیص داد یا خیر.

تومور مغز، یک غده بزرگ است که در سر افراد ظاهر می‌شود و می‌تواند عملکرد مغز را مختل کند. به همین دلیل نوار مغز که از فرد ثبت می‌شود، برخی اختلالات را نشان می‌دهد که می‌تواند نشان‌دهنده رویش یک تومور مغزی باشد. اگر متخصص مغز که نزد او مراجعه کرده‌اید تجربه و دانایی کافی در این زمینه دارد، فورا می‌تواند از این اختلالات متوجه دلیل آن شود؛ چرا که مختل کردن عملکرد مغز بیشتر از چند دلیل مشخص ندارد. بدین ترتیب می‌توان گفت ثبت نوار مغز در منزل توسط متخصص، علائم وجود تومور مغز در فرد را نمایان می‌کند.

گرفتن-نوار-مغز

مزایای گرفتن نوار مغز در منزل

کل این اطلاعات که در اختیارتان قرار گرفته، برای این بود تا مفهوم و ارزش ثبت نوار مغز در منزل توسط متخصص را بدانید. بسیاری از والدین در دوران امروزی به دنبال خدمات ثبت نوار مغز کودک در منزل هستند تا نوار مغز فرزند بیمار خود را ثبت کنند؛ چرا که می‌دانند این کار باعث سهولت فرزند عزیز آن‌ها می‌شود. یقینا این توجه‌ها به سمت نوار مغز در منزل شبانه روزی، بدون دلیل و اتفاقی نیست. در ادامه همین موضوع، می‌خواهیم مزایای گرفتن نوار مغز در خانه را برایتان تشریح کنیم.

·       سهولت قابل توجه

ویروس‌های مختلف و بیماری‌های فراوانی که در جامعه وجود دارد، باعث شده تا صف‌هایی پر جمعیت در بیمارستان‌ها نقش ببندند. زمانی که متخصص ثبت نوار مغز به منزل بیمار مراجعه کند، دیگر نیازی به نوبت گرفتن نیست. این متخصص دقیقا در زمان مشخص شده به خانه بیمار مراجعه خواهد کرد و در 30 دقیقه نوار مغز فرد را به ثبت خواهد رساند. با این وجود، فرد بیمار هیچ دشواری و خستگی را تجربه نکرده و تمام مدت می‌تواند استراحت کند.

·       کیفیت بهتر خدمات

زمانی که هیچ بیمار دیگری در صف نیست و متخصص تمام تمرکز خود را برای ثبت نوار مغز یک بیمار اختصاص می‌دهد. با این وجود، بدون شک هیچ عاملی نمی‌تواند موجب پرت شدن حواس او شود. همچنین دستگاه نوار مغز قابل حمل که او بتواند آن را با خود به منزل بیمار ببرد، عموما کیفیت بیشتری نسبت به دستگاه‌های بزرگ موجود در بیمارستان دارد؛ زیرا چنین دستگاه‌هایی برای اعزام نیرو به منازل طراحی شده‌اند و ذاتا کیفیت و کارایی بیشتری نسبت به نسخه‌های مشابه دارند.

·       امنیت در برابر ویروس و عفونت

بیمارستان و کلینیک، محل تجمع انواع مختلفی از عفونت‌هاست. هر فردی که در این مکان‌ها حضور پیدا می‌کند، امنیت و سلامت جانی خود را به خطر می‌اندازد؛ اما بیماران مغزی نباید به هیچ وجه این ریسک را به جان بخرند. ثبت نوار مغز در منزل توسط متخصص امنیت جان آن‌ها را تضمین می‌کند.

با وجود اینکه اعزام نیرو برای گرفتن نوار مغز به منازل در کشورهای خارجی رواج پیدا کرده، این کار در ایران همچنان ناشناخته است. افراد فکر می‌کنند برای اینکه نوار مغز خود را به ثبت برسانند، مجبور هستند تا به کلینیک مراجعه کنند؛ اما این‌طور نیست. امروزه تکنولوژی به قدری پیشرفت داشته که سهولت بیماران و افراد ضعیف به هیچ عنوان تهدید نشود و بتوانند در منزل خود از خدمات درمانی و پزشکی بهره ببرند. در ادامه این مطلب، توضیحاتی کامل از نوار مغز در منزل برایتان شرح داده می‌شود.

گرفتن-نوار-مغز--در-منزل

نوار مغز چیست؟

طبق نظریه‌هایی که توسط دانشمندان و متخصصان برجسته تاریخ به ثبت رسیده، مغز انسان دارای جریان الکتریکی است. این جریان الکتریکی برخی موج‌ها و فرکانس‌های خاص دارند که می‌توان با بررسی و تحقیق روی آن‌ها، به نتایجی ارزشمند در مورد بیمار رسید. البته مسلما این کار، نیازمند ثبت نوار مغز در منزل توسط متخصص خواهد بود. با توجه به اهمیت نوار مغز در مراکز درمانی و کاربرد آن برای بررسی عملکرد و مشکلات روانی مغز، ممکن است نیاز به نوار مغز برای تمام افراد به وجود بیاید.

نوار مغز شباهت زیادی به لرزه نگارهایی دارد که میزان لرزش زلزله‌ها را می‌سنجند. با افزایش فعالیت الکتریسیته در مغز فرد، نمودار نوار به سمت بالا حرکت می‌کند؛ از این رو در صورت کاهش شدت جریان الکتریسیته در مغز فرد، نمودار پایین می‌آید. پزشکان متخصص در این زمینه می‌توانند با این فرکانس‌ها و نمودار نوار مغز، به اطلاعات بسیار زیادی پی ببرند. انسان‌هایی که مشکلات روانی و ذهنی فراوانی داشته باشند، نوار مغز خود را ثبت کرده و آن را به پزشک متخصص خود ارائه می‌دهند. پزشکان تنها با استفاده از این نوار توانایی شناسایی مشکلات و بررسی عملکرد مغز را خواهند داشت.

تفاوت نوار مغز با نقشه مغزی

به دلیل شباهت بسیار زیاد نوار مغز و نقشه مغز و اطلاعات اندکی که افراد در این زمینه دارند، اکثرا در مورد متفاوت بودن آن‌ها مردد هستند. توجه داشته باشید که نوار مغز و نقشه مغز تفاوت‌های بسیار زیادی دارند و به هیچ وجه یکسان نیستند. نقشه مغزی اطلاعاتی است که متخصص مربوطه از طریق نوار مغز بیمار به دست می‌آورد. متخصصان با معیار قرار دادن اعداد و انطباق آن‌ها با نوار مغز فرد، عملکرد آن را بررسی می‌کنند. این کار بعد از ثبت نوار مغز کودک در منزل و موارد دیگر انجام می‌شود.

چه موقع نوار مغز بگیریم؟

عموما پزشک متخصص شما در زمان مناسب برای نوار مغز در منزل، به شما اعلام خواهد کرد. قبل از توصیه با پزشک خود، به این کار اقدام نکنید. کلینیک شبانه روزی هم دم به عنوان یکی از مراکز مطرح درمانی، خدمات اعزام تمام متخصصان به منازل را به همگان ارائه می‌دهد و می‌توانید برای ثبت نوار مغز در خانه با آن‌ها تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما