تزریقات در منزل ۲۴ ساعته با توجه به شرایط بیماران و نیازهای مشتریان، به یکی از پرمخاطب‌ترین خدمات ارائه شده در مراکز بهداشتی تبدیل شده است. مشغله زیاد افراد و شرایط جسمی بیماران باعث می‌شود اطرافیان آنها در مراجعه به مراکز بهداشتی با مشکل مواجه شوند. نیاز به تزریقات در ساعات مختلف شبانه‌روز و دسترسی سریع به این مراکز نیز از مشکلاتی است که اطرافیان بیمار با آن روبرو هستند. این در حالی است که با استفاده از خدمات تزریق در خانه می‌توان بر این مشکلات فائق آمد. این خدمات توسط مراکز درمانی و مراقبت و پرستاری در منزل ارائه می‌شود.

خدمات سونداژ در منزل

تزریق رمدسیویر در منزل

تزریق واکسن در منزل

icons8-injection-85

تزریق متوکاربامول در منزل

تزریق عضلانی در منزل

تزریق جنتامایسین در منزل

تزریق وریدی در منزل

تزریق انواع سروم در منزل

شما نیاز به تزریقات در منزل دارید؟ ارسال متخصص تزریقات با یک تماس

۰۲۱-۵۸۹۸۶۰۰۰

فواید تزریقات در منزل

آنچه سبب شده تا در عصر حاضر، کاربران از خدمات تزریقات در منزل، استقبال زیادی به عمل آورند مزیت‌هایی است که این روش دارد. از جمله فواید تزریق در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

انواع تزریقات در منزل

در تزریقات، داروهای مایع یا واکسن‌ها وارد بدن شده و فرایند درمان بیمار انجام می‌شود. این داروها و یا مواد مغذی بر حسب تشخیص پزشک باید به بافت ماهیچه، پوست، استخوان و یا رگ‌ها وارد شوند. به همین دلیل تزریق واکسن، سرم و … با استفاده از روش‌های مختلفی انجام می‌شود. از این رو در مراکز درمانی، انواع تزریقات به شرح زیر انجام می‌شوند:

تزریق عضلانی

یکی از روش‌های تزریق، تزریق عضلانی است. در این روش، دارو به زیر بافت جلد تزریق خواهد شد. در صورتی که داروی تجویز شده قابلیت جذب گوارشی نداشته باشد می‌توان از این روش استفاده نمود. تزریق جنتامایسین و داروهایی از این قبیل به صورت عضلانی انجام می‌شود.

تزریق داخل جلدی

تزریق داخل جلدی از دیگر روش‌های تزریق دارو است. از این روش برای تشخیص حساسیت استفاده می‌شود. معمولاً متخصصان تزریقات در منزل برای تزریق این نوع داروها، مناطقی مانند بالای سینه و سطح میانی ساعد را انتخاب می‌کنند.

تزریق وریدی

در صورتی که داروی تجویز شده قابل خوردن نباشد از روش تزریق وریدی برای انتقال دارو به بدن استفاده می‌شود. تزریق متوکاربامول، تزریق رمدسیویر و بسیاری دیگر از داروها به این روش انجام می‌شود.

تزریق داخلی مفصلی

چنانچه مفاصل بیمار تحت بیماری‌هایی چون آرتروز و … آسیب دیده باشند داروهایی تجویز می‌شود که باید به صورت داخل مفصلی تزریق شوند. انجام این تزریقات باید توسط افراد متخصص انجام شود، زیرا این کار دارای پیچیدگی‌های خاصی است. از این رو باید در انتخاب فرد مورد نظر دقت کافی به خرج داد.

سونداژ

در برخی موارد پزشکان تشخیص می‌دهند که باید به بیمار سوند وصل شود. این سوند ممکن است برای دفع ادرار و یا رساندن غذا به معده بیمار وصل شود. با توجه به این که ممکن است در ساعات مختلفی از شبانه‌روز نیاز به وصل سوند باشد، استفاده از خدمات سونداژ در منزل می‌تواند بهترین گزینه برای این بیماران باشد.

چه کسانی باید از تزریقات در منزل استفاده کنند؟

یکی از سؤالاتی که ممکن است ذهن مخاطبان این مقاله را به خود درگیر کند این است که چه کسانی باید از خدمات تزریقات در منزل استفاده کنند؟

در پاسخ باید گفت، استفاده از این خدمات متناسب با شرایط بیمار و اطرافیان آنها برای تمامی بیماران قابل اجرا است؛ اما برخی از بیماران با توجه به شرایطی که دارند باید حتماً تزریقات را در مراکز درمانی انجام دهند.

به صورت کلی می‌توان گفت استفاده از این خدمات برای افراد زیر مناسب‌تر خواهد بود:

کودکان: تزریق واکسن‌های دوره‌ای و یا تزریق داروها برای رفع بیماری باعث ایجاد استرس در کودکان می‌شود. از این رو تزریق واکسن به آنها در خانه می‌تواند از میزان استرس آنها بکاهد.

زنان: تزریقات بانوان در منزل نیز از گزینه‌های دیگر است. برخی از بانوان تمایل دارند تا خدمات تزریقات توسط خانم‌ها ارائه شود. به همین دلیل نیز می‌توانند با استفاده از خدمات تزریقات در خانه، به این خواسته خود برسند.

افراد کهنسال: افراد کهنسال با انجام تزریقات در خانه با اضطراب و استرس کمتری مواجه خواهند بود.

ناتوانان جسمی: برخی افراد به دلیل معلولیت و ناتوانی جسمی برای مراجعه به مراکز درمانی با مشکل مواجه هستند. به همین دلیل با تزریقات در منزل از این مشکلات به دور خواهند بود.

تزریقات نادرست چه عوارض و خطراتی در پیش دارد؟

توجه داشته باشید که برای استفاده از خدمات تزریقات در داخل خانه باید از مراکز و افراد حرفه‌ای کمک بگیرید؛ زیرا ممکن است با تزریقات نادرست با عوارض زیر روبرو شوید:

Ø عفونت در محل تزریق

Ø آسیب رگ‌ها و عضلات

Ø خونریزی

Ø درد، تورم و کبودی

خدمات تزریقات در محل

کلام آخر

حضور در منزل و کنار اعضای خانواده باعث آرامش افراد مخصوصاً افراد بیمار می‌شود. به همین دلیل مراکز معتبر درمانی سعی دارند تا پروسه درمان برخی از بیماران را در منزل ادامه دهند. یکی از خدماتی که در این راستا ارائه می‌شود، تزریقات در منزل می‌باشد. برای برخورداری از این خدمات باید بهترین مرکز درمانی و پرستاری را انتخاب کنید تا از نتیجه کار رضایت داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.