خدمات اعزام آمبولانس به محل

همانگونه که می‌دانید آمبولانس یکی از اجزای مهم و جدانشدنی سیستم فوریت‌های پزشکی است که نقش مهم و اساسی در نجات جان انسان‌ها دارد. احتمالاً بارها این جمله را شنیده‌اید که پزشک معالج گفته است: اگر تنها یک ثانیه دیرتر به بیمارستان می‌آمد کاری برای نجات او نمی‌توانستیم انجام دهیم. دقیقاً برای یک بیماری یک ثانیه هم یک ثانیه است که شاید اگر با آمبولانس از محل به بیمارستان منتقل نشود جانش را از دست بدهد.

 با توجه به شلوغی‌ها و ترافیک بیش‌از حد در روز، شما بیمار خود را سریعاً نمی‌توانید به بیمارستان ببرید. زیرا در ترافیک هر چقدر هم فریاد بزنید مریض بدحال دارم شاید تنها ده ماشین جلویی‌تان متوجه شوند و کنار بکشند. اما در حالتی که یک آمبولانس مریض را جابجا می‌کند با وجود زنگ هشدار همه متوجه او می‌شوند و در نتیجه مسیر برای رفت‌وآمد آن به سرعت باز خواهد شد. به همین دلیل است که می‌گوییم آمبولانس جزء مهم‌ و جدانشدنی سیستم فوریت‌های پزشکی (EMS) است.

برای ثبت در خواست سریع و رایگان اجاره آمبولانس با ما تماس بگیرید.

آمبولانس خصوصی چیست؟

شاید با خواندن متن بالا این سوال در ذهن شما هم به وجود آمده باشد که اصلاً منظور از آمبولانس خصوصی چیست؟ چرا برخی از آمبولانس‌ها را خصوصی می‌گویند و برخی دیگر را دولتی؟

شاید با موقعیتی روبرو شده باشید که وضعیت بیمار اورژانسی نیست اما برای حمل او به بیمارستان نیاز به اورژانس دارید. به عنوان مثال ممکن است بیمار وضعیت اورژانسی نداشته باشد اما به دلیل عدم قدرت حرکت، مجبور هستیم برای انتقال او از خدمات اعزام آمبولانس به منزل استفاده کنیم.

 در اینگونه شرایط‌، بخشی از خدمات حمل و جابه‌جایی بیماران که اصولاً غیر اورژانسی هستند از طریق مبادی قانونی به ناوگان آمبولانس‌های خصوصی سپرده شده است تا بتوانند به عملیات‌های بخش اورژانس دولتی کمک کنند.

این جداسازی اورژانس دولتی و خصوصی با هدف تفکیک ارتقای سطح کیفی خدمات به بیماران انجام شد.

 لازم به ذکر است که اورژانس‌های خصوصی تمامی مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت نیز دریافت کرده‌اند.

در حقیقت و به طور کلی در یک تعریف بسیار ساده می‌توان گفت سیستم سلامت آمبولانس خصوصی یک مکمل برای کمک به خدمات آمبولانس‌های اورژانس کشور هستند.

در دو سال گذشته و با شیوع بیماری کرونا و بدحالی بیماران کرونایی آمبولانس‌های خصوصی کمک بسیار زیادی را به واحد‌‌های درمانی و آمبولانس‌های دولتی کردند. شاید در این ایام اگر این واحدها نبودند، بسیاری از مریضان کرونایی به موقع به بیمارستان و یا مراکز درمان منتقل نمی‌شدند.

مزایای استفاده از آمبولانس‌های خصوصی:

·  آمبولانس‌های مجهز:

آمبولانس‌های خصوصی دارای انواع مختلفی از جمله: آمبولانس تیپ A، آمبولانس تیپ B، آمبولانس تیپ C و آمبولانس‌های VIP موجود هستند. این آمبولانس‌ها همگی مجهز هستند و بیمار به راحتی و در کمال آرامش با تجهیزات کامل به واحد درمانی انتقال پیدا می‌کند. 

·  پرسنل متخصص:

در واحد خصوصی از افراد باتجربه، آموزش‌دیده و همچنین متخصص بهره گرفته شده است تا بتوانند بیمار را به بیمارستان منتقل کنند.

·  تنوع و کیفیت خدمات:

آمبولانس‌های خصوصی دارای خدمات متنوع و با کیفیتی هستند. به عنوان مثال برخی از خدمات آنها عبارتند از: آمبولانس‌های بین شهری، درون شهری، جابجایی بیماران خاص، اجاره آمبولانس برای چندین ساعت برای حمل بیمار و… .

·  گستردگی خدمات:

گستردگی خدمات در تمامی مناطق تهران و انتقال به شهرستان‌ها

در چه شرایطی نیاز به ارسال آمبولانس به محل است؟

آیا در هر صورتی نیاز به ارسال آمبولانس به محل است؟ این سوال برای بسیاری از افراد همیشه سوال است که در چه زمانی باید به زنگ بزنیم و درخواست آمبولانس داشته باشیم؟ آیا با کوچکترین مشکلات قابل حل نیز به آمبولانس نیاز است یا خیر؟

 زمانی که بیمار شما توان حرکتی ندارد و جابجا کردن آن توسط ماشین شخصی و عمومی کاملاً خطرناک و یا غیرممکن است، باید از خدمات اعزام آمبولانس بهره ببرید.

زمانی که بیمار شما تا بیمارستان نیاز به تجهیزات پزشکی خاصی دارد.

 اگر بیمار شما باید از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر منتقل شود، باید از خدمات آمبولانس یا آمبولانس خصوص استفاده کرد.

هنگامی بیمار شما حال وخیمی دارد و قرار است او را از منزل به بیمارستان منتقل کنید باید از خدمات اعزام آمبولانس خصوصی به محل استفاده کنید. اگر در طی شب نیز حال بیمار شما وخیم شد می‌توانید از خدمات اعزام آمبولانس به محل شبانه‌روزی انتخاب کرد.

در صورتی جابجایی بین شهری بیمار، باید از خدمات آمبولانس استفاده کرد.

 

چقدر زمان می‌برد آمبولانس خصوصی به محل اعزام شود؟

شاید بسیاری از شما همیشه نگران زمان اعزام آمبولانس خصوصی به محل باشید. باید بگوییم نیاز به نگرانی نیست. چرا که پس از تماس با مرکز در سریعترین زمان آمبولانس آماده می‌شود و محل مورد نظر اعزام خواهد شد.

فراموش نکنید زمان دقیقی برای رسیدن آمبولانس خصوصی به محل وجود ندارد زیرا رسیدن آمبولانس به محل وابسته به برخی عوامل مانند زمان درخواست، پیک درخواست‌ها، فاصله آمبولانس تا محل، در دسترس بودن محل، میزان ترافیک شلوغ، ایام تعطیل و… دارد.

در صورتی که شرایط بسیار حاد و اورژانسی باشد و در همان لحظه درخواست آمبولانس کرده باشید باید خونسردی خود را حفظ کنید زیرا به سرعت آمبولانس به محل خواهد رسید. اما در صورتی که برای انتقال بیمار خود در روز مشخصی به بیمار برنامه‌ریزی کرده‌اید و چند روز قبل‌تر با مرکز تماس و رزرو کرده باشید شک نکنید در زمان مشخص آمبولانس در محل شما حضور خواهد داشت.

چه افرادی همراه با آمبولانس به محل اعزام می‌شوند؟

هنگام اعزام آمبولانس به محل کارکنان و کادر پزشکی همراه آمبولانس خصوصی به محل اعزام خواهند شد.

اگر بیمار شما در شرایط بسیار بد نباشد، کادر پزشکی به همراه آمبولانس به محل اعزام نخواهند شد و تنها حضور پرستار و همچنین همراه بیمار کافیست. اما در صورتی که حال بیمار بسیار بدخیم باشد و در طول مسیر نیاز به فوریت‌های مراقبتی و پزشکی باشد، زمان اعزام آمبولانس به منزل شما حتماً پزشک را با آمبولانس می‌فرستند.

بنابراین باید به این نکته توجه کنید که زمان درخواست آمبولانس، شرکت را کاملاً از شرایط فعلی بیمار خود آگاه کنید. زیرا اگر شما وضعیت بد و نامساعد را گزارش نکنید ممکن است کادر پزشکی برای نجات بیمار به محل اعزام نشوند.

وجود کادر پزشکی برای بیمارانی که شرایط ناپایداری دارند الزامی است. به عنوان مثال اگر فرد دچار حملات قلبی یا ایست قلبی و یا مشکلات تنفسی شده، در هنگام اعزام آمبولانس خصوصی به محل وجود پزشک الزامی است.

نکته‌ای که باید در اینجا مطرح شود این است که اگر کادر پزشکی به همراه آمبولانس به محل بیمار اعزام شوند، قیمت خدمات بیشتر خواهد شد.

انتقال بین شهری بیمار توسط آمبولانس خصوصی (از تهران به شهرستان):

اگر شما قصد حمل بیمار از تهران به سایر شهرستان‌ها را داشته باشید این کار انجام شدنی است و آمبولانس خصوصی جهت حمل بیمار از تهران به سایر شهرستان‌ها نیز اعزام می‌شود. اما هزینه‌ی این اعزام آمبولانس به منزل و جابجایی بیماری به شهر دیگر کمی با سایر خدمات عادی متفاوت خواهد بود.

هزینه این سرویس براساس نوع درخواست و خدمات مانند پرستار، پزشک، بهیار، تجهیزات، داروهای مورد نیاز، میزان مسافت تا شهر مقصد (برحسب کیلومتر) و میزان توقف در مسیر متفاوت خواهد بود.

قبل از اینکه تصمیم به جابجای بیمار بگیرید می‌توانید با یک مرکز آمبولانس خصوصی تماس بگیرید و تمامی شرایط بالا را به آنها بازگو کنید تا مبلغ نهایی سرویس را به شما اعلام کنند. هزینه مشخص برای این دسته از خدمات اعزام آمبولانس خصوصی به محل وجود ندارد.

شرایط اعزام آمبولانس خصوصی در محل چگونه است؟

برای اعزام آمبولانس خصوصی در محل ابتدا باید یک شرکت خدمات‌دهنده آمبولانس خصوصی را پیدا کنید. سپس مراحل اعزام آمبولانس خصوصی شامل مراحل پذیرش و ارسال آمبولانس را انجام دهید.

پس از اینکه شرکت ارائه‌دهنده خدمات آمبولانس خصوصی را پیدا کردید، شماره تماس آن را نیز پیدا کنید. با شماره‌های موجود باید تماس بگیرید و اطلاعات کامل بیمار شامل سن، جنس، نوع بیماری را به مسئول پذیرش اعلام کنید. میزان توانایی حرکت بیمار و شرایط تنفسی او را نیز باید به خدمات پزشکی اطلاع دهید. پس از این مرحله آدرس شما توسط پذیرش گرفته خواهد شد و در اولین فرصت آمبولانس خصوصی را به محل اعزام می‌کنند.

مزایای استفاده از خدمات اعزام آمبولانس به محل:

حمل راحت بیمارانی که توان حرکتی ندارند.

راهی آسان برای حمل بیمارانی که باید با تجهیزات تنفسی و… به بیمارستان منتقل شوند.

ممکن است به موارد زیر نیاز داشته باشید

پزشک متخصص در محل

متخصص ترین ها را از ما بخواهید

متخصص در محل

هر متخصصی که بخواهید ما داریم. همین حالا کلیک کنید
کلیک کنید

اجاره دستگاه پزشکی

توانایی اجاره انواع دستگاه های پزشکی

متخصص در محل

هر متخصصی که بخواهید ما داریم. همین حالا کلیک کنید
کلیک کنید

تست کرونا در منزل

انجام تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل

انجام تست کرونا در منزل
کلیک کنید

تست ها و آزمایش ها

توانایی گرفتن انواع تست ها و آزمایش ها در خانه

آزمایش و تست

انجام هر گونه آزمایش و تست در محل
کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.