انجام نوار قلب و اکوی قلب در منزل

انجام نوار قلب و اکوی قلب در منزل از خدمات ویژه و منحصر به فرد مجموعه پزشکی هَم دَم است. بیماران‌ قلبی از دسته بیمارانی هستند که نیاز دارند برای بررسی‌های لازم چند وقت یکبار چک و معاینه شوند؛ از این رو افراد دارای نارسایی قلبی در شرایط شلوغ مطب‌ها و درمانگاه‌ها اذیت می شوند و در رفت و آمدهای طاقت‌ فرسا، توان‌شان کم می‌شود؛ پس نوار قلب و اکو قلب در منزل یک ایده خوب برای رفاه و آسایش حال این بیماران است.

نوار قلب و اکو قلب در منزل پیشنهاد ویژه پزشکان به بیماران قلبی خود است؛ زیرا این بیماران با قرار گرفتن در شرایط استرس‌زا مضطرب شده و حالشان بدتر می‌شود و تحمل آنها بسیار پایین است. مجموعه هَم دَم با توجه به حساس بودن وضعیت بیماران قلبی اکو قلب در خانه و گرفتن نوار قلب در منزل را به صورت شبانه‌ روزی انجام می‌دهد.

اکو قلب در منزل چگونه انجام می‌شود؟

نوار قلب و اکو قلب در منزل از اقدامات تیم پزشکی هم دم است؛ لازم است بدانید که ایجاد شرایط اکو قلب در خانه از کارهای پر زحمت و مهم این مجموعه است. اکو، دستگاه سونوگرافی داپلر است که توسط امواج صوتی برای تشخیص سلامت قلب و جریان خون‌رسانی منظم رگ‌ها صورت می‌گیرد.

پزشک متخصص قلب و عروق به وسیله این دستگاه می‌تواند از وضعیت بیمار خود در زمانی کوتاه مطلع شود؛ پس اکو کردن بیمار از موارد ضروری معاینه کردن بیمار قلبی است. در صورت هماهنگ شدن با مجموعه هم دم برای اکوی قلب در منزل، این مجموعه تیم پزشکی خود را با انواع تجهیزات لازم با یک پزشک متخصص به محل اعزام می‌کند.

اکو قلب شبانه‌ روزی از مهم‌ترین این اقدامات است. بیماری که در هر ساعتی از شبانه‌ روز امکان جابجایی ندارد باید به سرعت وضعیتش تشخیص داده شود و اگر نیاز شد اقدامات ضروری برای احیاء و یا انتقال به سرعت او به بیمارستان تحت مراقبت آن‌ها انجام می‌گیرد.

نوار قلب و اکو قلب در منزل دارای مزایای بسیار است که مهم‌ترین آن‌ها این است که بیمار با وضعیت بدی که دارد جابجا نمی‌شود. اکو قلب در خانه می‌تواند کمک بزرگی به فرد دچار بیماری قلبی یا مشکوک به حمله باشد؛ این افراد تا حد امکان نباید جابجا شوند تا حالشان وخیم‌تر نشود.

الکو قلب در منزل

اکو قلب در منزل چه اطلاعاتی را نشان می‌دهد؟

اکو قلب در خانه یا اکو قلب شبانه‌ روزی در منزل هیچ تفاوتی در تشخیص این دستگاه در درمانگاه‌ها یا مطب ندارد. کارایی‌های لازم این دستگاه در منزل فرد با شیوه راحت‌تر و امن‌تری برای بیمار، صورت می‌گیرد. همانطور که گفتیم اکو وضعیت قلب فرد را به پزشک معالج نشان می‌دهد که این موارد شامل اقدامات زیر است:

نارسایی ماهیچه‌های قلب

تنگی یا گشادی دریچه قلب

مشکلات مادرزادی

لختگی خون در قلب

تشخیص انواع تومور

بزرگ شدن حجم قلب یا ضخامت زیاد دیوارهای بطن‌ها

دریافت اطلاعات از کارکرد نامنظم قلب

تشخیص موارد مهمی که باعث حمله‌های قلبی می‌شود

دریافت اطلاعات لازم در رابطه با بیماری عروق کرونر

نوع کارکرد رگ‌های خون‌رسان

این روش بسیار ساده و بدون ایجاد درد انجام می‌گیرد، این دستگاه دارای تشخیص‌های دقیق، با توجه به بررسی جزئیات حال بیمار است. اگر نوار قلب و اکو قلب در منزل انجام شود، بیمار فارغ از دنیای پر تنش خارج از خانه پزشک را قادر به تشخیص درست می‌کند؛ زیرا شرایط استرس‌زا می‌تواند بر انجام معاینات تاثیر بگذارد.

نوار قلب و اکو قلب در منزل از خدمات ارزشمند مجموعه هَم دَم است، همچنین اکو قلب شبانه‌ روزی برای فردی که بدون هیچ سابقه‌ای دچار درد قفسه سینه، تنگی نفس و ضربان قلب نامنظم شود بسیار کاربردی است.

نحوه گرفتن نوار قلب در منزل

نوار قلب در منزل فوری که از خدمات پزشکی و درمانی در محل تیم هَم دَم است، در شرایطی که بیمار دچار حال بد اورژانسی شد، صورت می‌گیرد. اگر دچار علائم احتمالی شدید با تماس با این مجموعه، تیم لازم جهت گرفتن نوار قلب در منزل حاضر می‌شوند تا اگر اقدام خاصی لازم به انجام باشد توسط تیم پزشکی اعزامی صورت بگیرد.

نوار قلب و اکو در منزل

نوار قلب در منزل کمک موثری برای بیماران دارای علائم تشخیصی خطرناک است. شما در هر ساعتی در زمانی دچار علائم احتمالی شدید، می‌توانید از خدمات نوار قلب در منزل شبانه‌ روزی این مجموعه برخوردار شوید.

گرفتن نوار قلب در منزل به وسیله الکترودهایی بر روی قفسه سینه، بازو و پای بیمار انجام می‌گیرد؛ این الکترودها دارای تعدادی 12 تا 15 تایی هستند، سیم‌های متصل به الکترود نحوه کارکرد قلب را  به پزشک مربوطه ارائه می‌دهد.

گرفتن نوار قلب در منزل از ویژگی‌های خاصی برخوردار است؛ زیرا فرد قبل از انجام نوار قلب باید در حالت آرامش کامل باشد. پس اگر نوار قلب در منزل فرد صورت گیرد بهتر است و تاثیر زیادی در دادن پاسخ درست خواهد داشت.

اقدامات لازم پیش از گرفتن نوار قلب در منزل

نوار قلب و اکو قلب در منزل از عملکردهای مثبتی برخوردار است. پیش از انجام نوار قلب در منزل فرد نباید تحرک خاصی داشته باشد و در حالت آرمیدگی کامل باشد. سطحی که الکترودها نصب می‌شوند، باید فرد یک لباس راحتی داشته باشد تا چیزی مانع قرارگیری درست الکترودها نشود.

پیش از گرفتن نوار قلب از غذاهای پر حجم و داری کالری بالا استفاده نکنید، اگر داروی خاصی پیش از انجام نوار قلب مصرف کرده‌اید حتما با پزشک در میان گذاشته شود.

همانطور که گفته شد حتما متوجه شده‌اید که انجام نوار قلب و اکوی قلب در منزل دارای نتایج بهتری است و در حین اعزام فوری تیم پزشکی برای گرفتن نوار قلب در منزل بیمار هماهنگی‌های لازم از سمت مجموعه هَم دَم با همراهان بیمار یا خود بیمار صورت می‌گیرد.

نوار قلب در منزل

چه کسانی نیاز به گرفتن نوار قلب یا اکو قلب در منزل دارند؟

نوار قلب و اکو قلب در منزل برای همه افرادی که دارای بیماری قلبی هستند از کارهای ضروری است. بهتر است که برای این افراد انجام نوار قلب و اکوی قلب در منزل انجام گیرد و باید بدانید که هر چقدر که به شرایط ریلکسیشن دارای نارسایی قلبی اهمیت داده شود کم است. بهترین مکان برای افراد در استفاده از این روش‌های تشخیصی، انجام نوار قلب و اکو قلب در منزل است.

این موارد شامل حال افراد زیر است:

1.      بیماران دچار نارسایی قلبی

2.      بیماران دارای مشکلات زمینه‎ای

3.      اگر بیمار دچار حملات حاد و فوری شد

4.      بیمارانی که دچار درد و تنگی نفس ناگهانی می‌شوند

5.      اگر فشار خون فرد از حد نرمال بگذرد

و بسیاری موارد دیگر که شامل حال افرادی که نیاز به اقدامات فوری باشند. تا جایی که ممکن است این بیماران نباید تکان بخورند و در محیط‌های پر ازدحام قرارگیرند. همچنین در معاینات آنها نباید تاخیری ایجاد شود؛ هدف تیم پزشکی هَم دَم از انجام نوار قلب و اکو در منزل ایجاد آرامش برای این بیماران است.

افرادی که طولانی مدت دچار فشارخون بالا هستند باید حتما اکو و نوار قلب در منزل را انجام دهند. تاکید ما این است که این افراد حتما این اقدامات را در خانه خود انجام دهند؛ باید مشخص شود که مشکل افراد دارای فشار بالا در اثر فشار روحی ایجاد شده است یا نه؟

آیا انجام نوار قلب و اکوی قلب در منزل خطرناک است؟

نوار قلب و اکو قلب در منزل دارای هیچ خطری برای بیمار نیست، انجام این عملیات در منزل دارای مزیت‌های بسیار برای وضعیت و حال عمومی بیمار است. این خدمات ویژه بدون محدودیت زمانی و به صورت شبانه‌ روزی انجام خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که در کوتاهترین زمان ممکن تیم پزشکی با تجهیزات کامل به محل مورد نظر اعزام می‌شوند.

تیم پزشکی هَم دَم تمام هدفش این است که بیماران قلبی یا دچار حمله شده در شرایط و وضعیت بهتری درمان شوند. این مجموعه دارای پزشکان متخصص و ابزارهای پیشرفته و مدرنی است که با یک تماس ساده شما به صورت فوری برای انجام نوار قلب و اکوی قلب در منزل فرستاده می‌شوند.

تماس با ما