خدمات انما یا تنقیه در منزل برای درمان بیوست

یکی از بهترین روش‌ها برای درمان یبوست و مشکلات گوارشی مشابه، خدمات انما یا تنقیه در منزل است. با توجه به پیچیدگی و ناشناخته بودن این خدمات در بین مردم، طبیعتا بسیاری از بیماران که از مشکلانی نظیر یبوست رنج می‌برند در مورد میزان تاثیر گذاری انجام تنقیه در منزل آگاهی ندارند. به همین دلیل تردید در تمام بیمارانی که به مشکلاتی چون یبوست دچار شده‌اند، مشاهده می‌شود. توصیه می‌کنیم قبل از هرچیزی، شناخت انما یا تنقیه در منزل را در ذهن خود تکمیل کنید.

چه زمانی به تنقیه در منزل نیاز داریم؟

احتمالا تا به حال متوجه شده‌اید که این درمان، به یبوست ارتباط مستقیمی دارد. هر زمانی که با مشکل یبوست و مشکلات گوارشی مشابه روبه‌رو بودید، می‌توانید نسبت به بهره‌‌مندی از خدمات انما یا تنقیه در منزل اقدام کنید. برای اینکه از خدمات پزشکی و درمانی در محل بهره ببرید، می‌توانید با کلینیک هم دم تماس گرفته و برای اعزام نیرو برای تنقیه در خانه از آن‌ها درخواست کنید.

آیا انما یا تنقیه دردآور است؟

در حالت کلی، یبوست بعد از مدتی می‌تواند بسیار دردناک باشد. به همین دلیل افرادی که از دست درد یبوست به انما در منزل روی می‌آورند، درد خفیف آن را متوجه نخواهند شد. البته اگر انما یا تنقیه در منزل مکررا تکرار شود، می‌تواند عوارض و دردهای مقعدی بسیار شدیدی به همراه داشته باشد؛ بنابراین توصیه می‌شود تنها در صورت ایجاد شدن یبوست در روده خود، برای انجام انما در خانه از کلینیک مورد نظر نیرو درخواست کنید.

مزایای تنقیه یا انما در منزل

حالا که اطلاعات نسبتا کاملی از پروسه انجام انما یا تنقیه در منزل پیدا کرده‌اید، نوبت به نام بردن مزایای آن می‌رسد. یقینا اگر این عمل مزایای قابل توجهی برای بیماران نداشت، هیچ فردی حاضر به انجام آن نبود؛ بنابراین اگر در مورد تنقیه در منزل شبانه روزی تردید دارید، مزایای این عمل را به صورت کامل مطالعه کنید.

انما در منزل

·       پاکسازی روده و درمان یبوست

محلول و ماده‌ای که در روده بیماران در پروسه تنقیه تزریق می‌شود، تمام این محیط را پاکسازی می‌کند. با این کار یبوست به صورت کامل درمان شده و عملکرد روده بهبود پیدا می‌کند. انما یا تنقیه در منزل، یکی از بهترین اقدامات برای درمان یبوست است که بیماران می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

·       سهولت کامل

همان‌طور که مشخص است، شما برای انما یا تنقیه نیازمند مراجعه به بیمارستان یا کلینیک نخواهید بود؛ بلکه باید با کلینیک تماس گرفته و نیرویی برای انجام این کار تقاضا کنید. با این حال، کار بیماران در این زمینه تسهیل شده و می‌توانند با سهولت کامل یبوست خود را با انما یا تنقیه در منزل درمان کنند.

·       بهداشتی و مطمئن

زمانی که شما تنقیه برای یبوست را در کلینیک انجام می‌دهید، امکان عفونت‌دهی و شیوع انواع بیماری وجود دارد؛ اما این اتفاق در زمان انجام انما یا تنقیه در منزل ممکن نیست. شما در منزل خودتان می‌توانید از بهداشتی بودن محیط اطمینان حاصل کنید. البته در هر صورت، در خانه هیچ عفونت و ویروسی وجود ندارد که به صورت جدی سلامت شما را تهدید کند.

آیا درمان جایگزین برای انما یا تنقیه در منزل وجود دارد؟

در این مطلب، با نحوه انجام خدمات انما یا تنقیه در منزل آشنا شدید. در حالت کلی، اقداماتی جز تغذیه صحیح و ورزش نمی‌تواند جایگزین این شیوه درمانی شود؛ چرا که روش دیگری برای درمان یبوست طراحی نشده است. چنانچه به استفاده از خدات انما در منزل تمایل داشته باشید، کلینیک هم دم ارائه‌دهند خدماتی کامل و جامع در این زمینه است.

البته انما یا تنقیه فقط در منزل بیمار انجام نمی‌شود؛ بلکه در اکثر موارد، بیماران به بیمارستان یا کلینیک‌های مخصوص برای این خدمات مراجعه می‌کنند. این افراد غافل از اینکه می‌توانند تمام این پروسه منفور را در خانه و در حداکثر سهولت بگذرانند، نسبت به استفاده از خدمات تنقیه برای یبوست در خود کلینیک اقدام می‌کنند. با توجه به سطح پایین آگاهی عمده افراد در این زمینه، قصد ارائه اطلاعاتی کامل در مورد انما یا تنقیه در منزل را داریم؛ بنابراین برای آشنایی بیشتر با این خدمات، می‌توانید ادامه این مطلب را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

یبوست چیست؟

شاید در زندگی روزمره خود، تا به حال نام مشکل یبوست را شنیده باشید. این مشکل باعث کند شدن عملکرد روده شده و آن را به اختلال دچار می‌کند؛ به طوری که افراد مبتلا به یبوست چند روز یک بار توانایی تخلیه روده خود را خواهد داشت و با مشکلات گوارشی بسیار زیادی روبه‌رو خواهد شد. بر خلاف باورها، با ابتلا به یبوست میزان کندی تحرک مدفوع در روده بسیار غیر طبیعی بوده و در طولانی مدت موجب بروز عوارض برجسته‌ای می‌شود؛ به همین دلیل پزشکان پیشنهاد کرده‌اند تا بیماران هر چه سریع‌تر برای انما یا تنقیه در منزل خود فکری داشته باشند.

در حالت کلی اطلاعاتی قاطعانه برای تشخیص دلیل بروز یبوست وجود ندارد. پزشکان نمی‌توانند بگویند که دلیل اصلی ابتلا شدن افراد مختلف به یبوست تنها یک مورد معین است؛ چرا که این اختلال در گوارش، به سبک زندگی روزمره فرد بستگی دارد و در طولانی مدت تاثیرات خود را به نمایش می‌گذارد. البته بدون شک کم‌آبی بدن و خشک بودن مدفوع و روده فرد از عواملی هستند که یبوست را تشدید می‌کنند؛ اما بروز خود این عوارض نیز دلایلی دارد. برای آشنایی بیشتر با این بیماری، در ادامه برخی از دلایل ایجاد شدن آن را شرح می‌دهیم. 

انما یا تنقیه در منزل

دلایل ایجاد یبوست شدید چیست؟

مطمئنا هیچ فردی نمی‌تواند به اندازه پزشک، دلایل ابتلای شما به یبوست را تشخیص دهد. این یک امر بدیهی است؛ اما در حالت کلی برخی از اقدامات اشتباه و در عین حال رایج، می‌توانند باعث تسریع یا تشدید یبوست در افراد شوند. به طوری که در بدن اون یبوست شدیدی به وجود بیاید و سلامت گوارش او را به خطر بیندازد. برای اینکه بیشتر و بهتر با این اقدامات اشتباه آشنا شوید، برجسته‌ترین آن‌ها را برایتان شرح می‌دهیم تا برای انما یا تنقیه در منزل شبانه روزی فکری داشته باشید.

1.     تغذیه اشتباه

برجسته‌ترین عاملی که می‌تواند موجب ایجاد شدن یبوست در بدن افراد شود، تغذیه اشتباه است. اگر شما به لبنیات حساسیت دارید و یا بدن شما در مقابل آن مقاوم نیست، توصیه می‌شود از مصرف آن دوری کنید. به خصوص تا حد امکان از مصرف بیش از حد شیر بپرهیزید؛ چرا که افراد عادی نیز با مصرف بیش از حد شیر به یبوست دچار می‌شوند. برای اینکه این مشکل را از بین ببرید، بهتر است ابتدا تغذیه خود را بهینه‌سازی کنید و تا حد امکان مواد غذایی مقوی و گیاهی بخورید.

2.     مصرف داروی اشتباه

در صورتی که تغذیه صحیح هم باعث بهبود یبوست در بدن شما نشد، باید به دنبال عوامل دیگر باشید. چنانچه به صورت مداوم دارو مصرف می‌کنید، بهتر است در مورد تداوم مصرف آن‌ها با یک متخصص مشورت کنید. ممکن است عدم تطابق برخی از داروها باعث انسداد روده شما شده و یبوست را در آن به وجود آورد؛ اما مسلما انما یا تنقیه در منزل موجب درمان آن خواهد شد.

3.     افسردگی

عامل دیگری که باعث بروز یبوست شدید در بدن افراد می‌شود، افسردگی است. اگر چه بسیاری از افراد افسردگی را یک عامل برجسته برای یبوست نمی‌دانند، اما پیشنهاد می‌کنیم این مورد را همواره در ذهن خود داشته باشید؛ چرا که ممکن است دلیل ایجاد یبوست از افسردگی نشات گرفته باشد.

تنقیه در منزل

انواع روش های انجام تنقیه یا انما کدام است؟

همانند تمام اقدامات پزشکی و درمانی دیگر، تنقیه روده در منزل نیز انواع مختلفی دارد. از آنجایی که هرکدام از این روش‌ها متفاوت هستند، شما باید با هر کدام از آن‌ها آشنا شوید؛ در غیر این صورت، نمی‌توانید یکی را با آگاهی کامل انتخاب کنید. در ادامه انواع روش های انما یا تنقیه در منزل به همراه توضیحاتی کوتاه در اختیارتان قرار گرفته است.

·       تنقیه در خانه با پوار

یکی از روش‌های متداول برای انجام تنقیه در خانه، با استفاده از پوار انجام می‌شود. بیمار باید در حالت مناسب دراز بکشد تا پزشک متخصص با استفاده از پوار محلول و مواد مخصوص را در داخل روده او بریزد. این کار یک گزینه برجسته برای انما یا تنقیه در منزل است و توصیه می‌شود به صورت جدی آن را بررسی کنید.

·       انما در منزل با سرنگ

روش دیگر، با استفاده از سرنگ انجام می‌گیرد که ظاهر چندان خوشایندی برای بیماران ندارد. با این وجود، بیمارانی هستند که این روش را ساده‌تر می‌دانند و هزینه پایین‌تر آن را بسیار ارزشمند می‌دانند. تمام بیماران می‌توانند از بین این دو گزینه یکی را برای انجام انما یا تنقیه در منزل انتخاب کنند.

تماس با ما