خدمات نگهداری و مراقبت در منزل

نگهداری و مراقبتی ( شبانه روزی )

همه افراد و خانواده‎ها ممکن است روزی با حادثه یا روندی مواجه شوند که مجبور به مراقبت از فرد یا اعضای خانواده باشند. این شرایط سخت ممکن است بر اثر تصادف، بیماری، شکستگی، زخم بستر ناشی از بیماری‌های طولانی و یا کهولت سن، پیش روی خانواده‌ها قرار گیرد و خانواده به دلایل مختلف توان نگه داری از چنین افرادی را نداشته باشند و مجبور باشند از یک فرد یا موسسه غیر دولتی برای این امر مهم تقاضای کمک نمایند. این افراد زحمتکش در خارج از منزل به یاری چنین اشخاص و خانواده‌هایی آمده و درد و رنج خانواده را کمتر می‌کنند. مراکز نگهداری از بیمار در منزل، چنین امر مهمی را بر عهده می‌گیرند، که در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح خواهیم داد. 

ارسال پرستار به منزل

خدمات نگهداری و مراقبت در منزل با یک تماس در سریع ترین زمان

۰۲۱-۵۸۹۸۶۰۰۰

نحوه مراقبت و نگهداری

خدمات مراقبت و نگهداری از بیمار شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات مراقبت و نگهداری از بیمار شامل چه مواردی می‌شود؟ از جمله مواردی که پرستار یا فرد مراقب باید برای بیمار یا سالمند انجام دهد، شامل موارد زیر است:

·        گرفتن نبض و فشار خون

هر بیمار ممکن است نیاز داشته باشد که مرتب و منظم علایم حیاتی‌اش چک گردد که این امر توسط مراقب متخصص انجام می‌شود.

·        انجام تزریقات و مراقبت از زخم

ممکن است بیماران دیابتی و یا همه بیماران در بدن زخمی داشته باشند که مرتب باید بررسی گردد، این امر مهم از توان فرد عادی خارج است و فردی که انواع جراحات را می‌شناسد، می‌تواند انجام دهد.

·        مشاوره و اطلاع رسانی مرتب

شرایط بیمار ممکن است به گونه‌‌ای باشد که به طور مداوم باید با پزشک معالج به منظور گرفتن دستورات لازم در ارتباط باشید تا نیاز به حضور بیمار در مراکز درمانی نباشد.

خدمات نگهداری شبانه روزی  در منزل

 مزایای استفاده از خدمات نگهداری و مراقبت از بیمار در منزل

مزایای استفاده از خدمات نگهداری و مراقبت از بیمار در منزل بسیار زیاد است که شامل موارد زیر می‌باشد:

زمانی که شما در منزل نیستید و بیمار شما نیاز به همراه دارد و یا زمان داروی هایش فرا می‌رسد، حضور یک پرستار متخصص در این زمینه بسیار ضروری است.

برای استحمام و یا جابه جایی فرد بیمار، حضور یک مراقب متخصص لازم است تا زمانی که شرایط بیمار شما بهبود یابد.

افرادی که به تازگی از بیمارستان مرخص شده‌‌اند، نیاز به رژیم غذایی خاصی دارند که چرب و یا شیرین نباشد، به همین منظور بهتر است از یک فرد متخصص در این زمینه استفاده شود تا بیمار روند بهبودی خود را به خوبی پشت سر بگذارد.

برای بیمارانی که شکستگی دارند و جابه جایی ممکن است خطرات جدی برایشان به همراه داشته باشد، بهتر است یک مراقب آشنا به اصول جابه جایی در منزل حضور داشته باشد تا بتواند شما را در این امر مهم یاری کند.

در مورد بیمارانی که دارای شرایطی هستند که باید سرم و داروهای خاصی مانند هپارین دریافت کنند، بهتر است یک فرد آشنا به داروها در کنار بیمار شما باشد تا به اندازه کافی دارو تزریق گردد تا عوارض جانبی مانند خونریزی زیاد به همراه نداشته باشد که تمام این موارد توسط مراکز نگهداری از بیمار در منزل انجام خواهد پذیرفت.

خدمات مراقبت از بیمار در منزل

 چه افرادی به خدمات نگهداری از بیمار در منزل نیاز دارند؟

چه افرادی به خدمات پزشکی و درمانی در محل نیاز دارند؟ گاهی فرد در شرایط خاص و بحرانی قرار می‌گیرد، قند خونش بالا می‌رود، کلیه‌ها به سختی کار می‌کنند، علایم حیاتی فرد به خطر افتاده و نیاز به فرد آگاه دارد تا تمام این موارد را لحظه به لحظه رصد کرده و به پزشک متخصص گزارش دهد، یا مادری که در دوران بارداری است و هفته‌های آخر باردارای خود را پشت سر می‌گذارد و با خطر زایمان زودرس مواجه است، فرد یا نیرویی آگاه باید تمام این موارد را خیلی صریح برای پزشک متخصص گزارش دهد تا از بروز هر حادثه ناگواری جلوگیری کرده باشد.

برای بیمارانی که مدت‌های طولانی برای درمانشان زمان نیاز به مراقبت دارند یا درمان آنها مدت زیادی طول می‌کشد، مراقبت از این گونه افراد در منزل توسط افراد متخصصی انجام می‌گیرد که به تمام قوانین و اصول مانند گرفتن نبض، فشارخون، سنجش اکسیژن خون، تعداد ضربان قلب مسلط بوده و بتواند خطر را به راحتی تشخیص داده و فورا اعلام نماید. معمولا افراد متخصص از جانب مراکز نگهداری از بیمار در منزل، چنین کار مهمی را برعهده می‌گیرند.

 سخن پایانی

گاهی افراد یک خانواده با بحرانی عظیم روبه‌رو می‌شوند که مجبور هستند از بیمار خود در منزل مراقبت نمایند، اما خود افراد خانواده توان چنین کار مهمی را نداشته و مجبور به گرفتن کمک هستند که اغلب مراکز نگهداری بیمار در منزل چنین امر خطیری را برعهده می‌گیرند و در تمام روزهای سخت در کنار خانواده قرار گرفته و موجب آرامش این افراد می‌گردند.