فیزیوتراپی در محل

خدمات فیزیوتراپی در منزل

یکی از خدمات پزشکی و درمانی در محل که برای بشریت بسیار محبوب و حائز اهمیت است، فیزیوتراپی در منزل نام دارد. از آنجایی که ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل نیازمند تخصص و تجربه بسیار بالایی است، افراد عموما از آن هراس دارند؛ چرا که تصور می‌کنند اعزام متخصص فیزیوتراپی به خانه بیماران، خطر بیش‌تری دارد. در حالی که این عقیده کاملا اشتباه است و مراجعه به بیمارستان با ریسک بسیار بیش‌تری انجام می‌شود. بیمارانی که به دلیل وضعیت جسمانی وخیم خود قادر به تحرک نیستند، باید به بیمارستان و مرکز فیزیوتراپی مراجعه کنند تا از خدمات این دوره درمانی بهره ببرند.


با توجه به خطراتی که بیمار را حین مراجعه به مرکز فیزیوتراپی تهدید می‌کند و می‌توانند مشکلات جسمانی او را دوچندان سازند، می‌توان این اقدام را بسیار خطرناک و دور از ذهن نامید. در حالی که می‌توان از خدمات فیزیوتراپی در منزل شبانه روزی و با بیمه بهره‌مند شد، دیگر چه نیازی وجود دارد که بیمار به صورت حضوری در مرکز فیزیوتراپی حضور پیدا کند؟ کلینیک هم دم به عنوان مشهورترین و بهترین کلینیک ارائه دهنده خدمات فیزیوتراپی در خانه، قصد دارد تا منافع و دلایل برتری این خدمات را در اختیارتان بگذارد؛ پس این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

فیزیوتراپی زانو در منزل

فیزیوتراپی ارنج در منزل

فیزیوتراپی گردن در منزل

فیزیوتراپی مچ دست در منزل

فیزیوتراپی سالمندان در منزل

فیزیوتراپی لگن در منزل

فیزیوتراپی صورت در منزل

فیزیوتراپی شانه در منزل

نیاز به انجام فیزیوتراپی دارید؟ با تماس به هم‌دم در منزل فیزیوتراپی کنید!

۰۲۱-۵۸۹۸۶۰۰۰

فیزیوتراپی و انواع آن

فیزیوتراپی چیست؟

در مواقعی بدن انسان به دلیل ضربه یا اتفاقات دیگر می‌شکند و یا با مشکلات حرکتی روبه‌رو می‌شود، هیچ چیزی جز نوعی ورزش تخصصی نمی‌تواند برای آن ناحیه مفید باشد. البته این ورزش باید تحت مراقبت‌های ویژه انجام شود تا آسیب‌های وارد شده به مفاصل را تشدید نکند؛ بنابراین می‌توان فیزیوتراپی را یکی از تخصصی‌ترین خدمات درمانی نامید که افراد بی‌تجربه و غیرحرفه‌ای توانایی ارائه آن را ندارند.

تمامی اقدامات درمانی که در فیزیوتراپی در منزل انجام می‌شوند، در راستای بهبود عملکرد عضلات و آسیب‌های وارد شده به مفاصل هستند. با توجه به میزان آسیب‌های وارده به بدن ورزشکاران، می‌توان خدمات فیزیوتراپی در منزل را یکی از نیازهای ورزشکاران دانست. زیرا هر زمانی که در حین ورزش مشکلات جسمانی برای آن‌ها پیش بیاید، می‌توانند جهت درخواست نیرو متخصص برای فیزیوتراپی در خانه اقدام کنند

انواع فیزیوتراپی

از آنجایی که خدمات فیزیوتراپی در منزل تنها برای عده خاصی از افراد استفاده نمی‌شود، بهتر است انواع آن را نام ببریم. شاید شناخت انواع فیزیوتراپی در خانه از نظرهای مختلف، باعث بهبود توانایی تصمیم‌گیری توسط بیمار شود. در ادامه، تعداد کمی از انواع فیزیوتراپی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نورولوژی یا فیزیوتراپی مغز و اعصاب (برای درمان عارضه‌هایی مانند سکته مغزی، ام اس، پارکینسون، ضایعات نخاعی، قطع عصب محیطی، فلج بل یا بلز پالسی و…)
ارتوپدی (مانند اختلالات آرتروز، پارگی‌های رباط و تاندون‌ها، التهابات بافت‌ها، درد مفاصل و
فیزیوتراپی کودکان
فیزیوتراپی سالمندان
فیزیوتراپی زنان
فیزیوتراپی کف لگن و اختلالات ادراری و مدفوعی
فیزیوتراپی ورزشی

 

فیزیوتراپی در محل

در چه مواردی به فیزیوتراپی در منزل نیاز داریم؟

بر خلاف تصورات، فیزیوتراپی تنها برای درمان شکستگی‌ها و افرادی که سکته مغزی داشته‌اند، کاربردی نیست. این درمان حوزه بسیار گسترده‌ای دارد که باعث می‌شود بسیاری از بیماران از شاخه‌های متنوع، توانایی درمان عوارض و مشکلات خود با خدمات فیزیوتراپی را داشته باشند؛ به خصوص در عصر حاضر که امکان استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل با بیمه وجود دارد، می‌توان علاقه عمده بیماران برای بهره‌مندی از این خدمات را مشاهده کرد
به شما توصیه می‌کنیم قبل از هرگونه اقدام برای بهره‌مندی از این خدمات، با یک متخصص قابل اعتماد در این زمینه مشاوره‌ای داشته باشید. به طور کلی افرادی که از مشکلاتی نظیر مشکلات عصبی، درد بدن، عضلانی، قلبی و تنفسی
رنج می‌برند، باید به فکر فیزیوتراپی در خانه خود باشند.

حالا که می‌دانید فیزیوتراپی برای چه مشکلاتی به کار برده می‌شود، بدیهی است که بیماران آن از وضعیت جسمانی مناسبی برخوردار نیستند. با این وجود، به دلایل نامعلوم خود را برای حضور یافتن در مرکز فیزیوتراپی محکوم می‌کنند و ریسک آن را به جان می‌خرند؛ اما در خدمات فیزیوتراپی در منزل شبانه روزی، به جرات می‌توان گفت هیچ خطری بیمار را تهدید نمی‌کند و می‌تواند با خیال راحت در خانه خود به مراحل درمانی فیزیوتراپی بپردازد.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

از آنجایی که ممکن است برخی از بیماران خانم به دنبال فیزیوتراپی در منزل توسط خانم متخصص باشند؛ عمده کلینیک‌ها، بانوانی متخصص را در این زمینه استخدام می‌کند. این بانوان عمدتا از تجربه و مهارت قابل توجهی در زمینه فیزیوتراپی برخوردار هستند و می‌توان تخصص آن‌ها را بسیار برجسته و قابل تحسین دانست. خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم با تجهیزات و دستگاه‌های بسیار پیشرفته کلینیک انجام می‌شوند و به هیچ وجه کیفیت آن‌ها افت نمی‌کند.

فیزیوتراپی در منزل

نحوه ثبت درخواست خدمات فیزیوتراپی در خانه

در مطلب فوق، شما را با فیزیوتراپی و مزایای انجام آن در خانه آشنا کردیم. چنانچه می‌خواهید درخواست خود را برای بهره‌مندی از این خدمات ثبت کنید، باید به دنبال کلینیک‌هایی باشید که خدمات اعزام نیرو را انجام می‌دهند. امروزه می‌توان چنین کلینیک‌هایی را در تمام شهرهای ایران مشاهده کرد.

کلینیک هم دم در حال حاضر بهترین انتخاب برای شماست تا برای خدمات فیزیوتراپی در منزل، با آن‌ها تماس بگیرید. شماره تلفن‌های مربوط به این بخش در سایت هم دم وجود دارند و به سادگی می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. بعد از تماس گرفتن با کارشناسان کلینیک هم دم، باید تمام اطلاعات مربوطه را به آن‌ها اطلاع دهید و آدرس خانه خود را در اختیار کلینیک بگذارید. بدون شک فیزیوتراپیست متخصص توسط کلینیک هم دم در سریع‌ترین زمان ممکن به محل زندگی شما اعزام خواهد شد تا مراحل درمانی را آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.