پرستار بیماران در منزل
پرستاری و مراقبت از بیماران مختلف

پرستاری از بیماران در منزل

پرستاری و مراقبت از انواع بیماران ( آلزایمری ، سرطانی ، کلیوی و کرونایی ) با امکانات ویژه و متد های روز دنیا.

پرستار بیمار در منزل فردی آموزش دیده و حرفه‌ای است که دانش و تجربه مراقبت از بیماران در منزل شخصی‌شان را دارد. این پرستار دوره‌های تخصصی پرستاری را در بالاترین سطح گذرانده و مهارت و توان لازم برای مراقبت از بیمار در منزل با شرایط و عوارض مختلف را دارد. البته صرفاً طی نمودن دوره‌های آکادمیک و تخصصی نمی‌تواند ضامن کیفیت خدمات پرستار باشد؛ چرا که پیش نیاز مراقبت از بیماران بهره مند بودن از اخلاق حرفه‌ای، دلسوزی، تعهد و ویژگی‌هایی است که در این مطلب به آنها اشاره می‌کنیم.

شما عزیزان می‌توانید برای برقراری ارتباط با حاذق‌ترین و مناسب‌ترین پرستار بیمار در منزل، با هم‌دم تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۸۹۸۶۰۰۰

پرستار بیماران آلزایمری در منزل

پرستار بیماران سرطانی در منزل

پرستار بیماران کلیوی در منزل

پرستار بیماران کرونایی در منزل

پرستاری بیماران سکته مغزی در منزل

پرستاری از بیماران قلبی در منزل

پرستاری بیماران عفونی در منزل

پرستاری از بیماران خاص در منزل

پرستاری از بیماران دیابتی در منزل

برای نگهداری از بیماران خود به پرستار نیاز دارید؟ با هم‌دم تماس بگیرید!

۰۲۱-۵۸۹۸۶۰۰۰

نحوه ارسال انواع پرستار بیماران

چه بیمارانی نیاز به پرستار بیمار در منزل دارند؟

به طور کُلی تمام بیمارانی که شرایط ترخیص از بیمارستان را دارند و با پزشک خود در این مورد مشورت کرده‌اند می‌توانند از خدمات پرستار بیمار در منزل استفاده کنند؛ به خصوص بیماران خاص که شرایط مراقبت از آنها پیچیده است. در این مورد باید گفت که سالمندانی که از بیماری خاصی رنج می‌برند مهم‌ترین گروهی هستند که به مراقبت در منزل احتیاج دارند؛‌ چرا که علاوه بر وضعیت سلامت جسمی، سلامت روحی این افراد نیز آسیب پذیر است و بهترین محل برای درمانشان منزل شخصی است. 

همچنین تمام بیمارانی که از بیمارستان ترخیص شده و تا مدتی به مراقبت ویژه احتیاج دارند، می‌توانند از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنند. در بسیاری از مواقع ممکن است اعضای خانواده بیمار زمان، امکانات یا مهارت کافی برای مراقبت از بیمار خود را نداشته باشند؛ در این صورت بهترین کار استخدام کسی است که به تمام منابع مورد نیاز دسترسی داشته و در این زمینه آموزش دیده است.

پرستار بیمار در منزل

از میان انواع بیمارانی که ممکن است به خدمات مراقبت و نگهداری در منزل احتیاج پیدا کنند، می‌توان به افرادی که به بیماری‌های حاد و مزمن مبتلا هستند اشاره کرد. به عنوان مثال فردی که دچار بیماری ام اس شده توانایی خود برای انجام امور روزمره را نیز از دست می‌دهد و قطعاً به مراقبت‌های شبانه روزی نیاز دارد. علاوه بر این، کسانی که مبتلا به بیماری‌های زیر هستند نیز به ارسال پرستار به منزل احتیاج دارند:

· بیماران قلبی

· بیماران آلزایمری (به منظور مراقبت‌های شخصی و 24 ساعته مثل مصرف دارو، غذا خوردن، امور شخصی و …)

· بیماران سکته مغزی

· بیماران دمانس

· بیماران دیابتی (کسانی که به دیابت نوع 1 و 2 از نوع شدید مبتلا هستند)

· بیماران عفونی (به منظور تعویض پانسمان و جلوگیری از افزایش عفونت)

· بیماران سرطانی (به منظور کاهش درد و تغذیه مقوی)

· بیماران COPD یا بیماری‌های مزمن ریوی (مراقبت‌های همه جانبه به منظور تنفس موثر و مداوم)

· بیماران اعصاب و روان
و …

همانطور که متوجه شدید طیف وسیعی از بیماران ممکن است به خدمات مراقبت از بیمار در منزل احتیاج پیدا کنند. البته مدت زمان این مراقبت‌ها در همه بیماران یکسان نیست و اغلب بیماران با بهبود نسبی از داشتن پرستار بی نیاز می‌شوند.
پرستار بیمار در منزل چه خدماتی به بیمار ارائه می‌دهد؟

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل توسط اعضای خانواده و آشنایان ممکن است به دلیل فقدان مهارت کافی غیر ممکن باشد.بنابراین پرستار بیمار در منزل خدمات تخصصی را ارائه می‌کند که منجر به بهبود کیفیت زندگی بیمار و اعضای خانواده او می‌شود؛ خدماتی که از هر کسی بر نخواهد آمد. این خدمات ممکن است بنا به نیاز بیمار اشکال مختلفی داشته باشند و شامل طیف متنوعی از خدمات بالینی و پزشکی باشند.

پرستار بیماران در منزل

لازم است بدانید که تهیه تجهیزات نیز در کنار خدمات پرستاری برای بیمارانی که مراقبت‌های خانگی دریافت می‌کنند، یک ضرورت است. بسیاری از خدمات تخصصی بیمارستانی را می‌توانید در منزل دریافت کنید و از عوارض مخرب بستری شدن اجتناب کنید. متداول‌ترین خدماتی که می‌توان در منزل ارائه کرد شامل:

Ø      کنترل مداوم علائم حیاتی بیمار

Ø      تنظیم روتین مراقبتی روزانه

Ø      رگ گیری و سرُم درمانی

Ø      اکسیژن تراپی و درمان‌های تنفسی برای بیماران ریوی

Ø      نظارت بر مصرف مرتب داروهای تجویز شده توسط پزشک

Ø      مراقبت و تنظیم لوله تغذیه گاواژ یا لاواژ

Ø      مراقبت از لوله تراشه

Ø      مراقبت از زخم و تعویض پانسمان

Ø      انجام تخصصی تزریقات

Ø      پیشگیری از زخم بستر و تنظیم برنامه فعالیت روزانه

Ø      مراقبت از درن و اتصالات عروقی

Ø      مراقبت و تعویض منظم سوند ادراری

Ø      مدیریت و کاهش درد بیمار

Ø      هم صحبت شدن و ارائه مشاوره‌های تخصصی و کاربردی

و …

مزیت استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل

بیماران ممکن است نیازهای ضروری مختلفی داشته باشند که تامین همه این نیازها در بیمارستان ممکن نیست. علاوه بر این پرسنل بیمارستانی معمولاً‌به چندین بیمار رسیدگی می‌کنند که همین باعث می‌شود خدمات کافی به بیمار نرسد. بنابراین با درک بهتر خدمات پرستار بیمار در منزل، خیال بیمار و اعضای خانواده او از نظر رسیدگی به او آسوده خواهد بود. همچنین با مراقبت از بیمار در منزل، حفظ استقلال شخصی برای بیمار راحت‌تر بوده و بهبود و درمانی بیماری سریع‌تر صورت می‌گیرد.

مواردی مثل استحمام،‌ استفاده از سرویس بهداشتی، تامین نظافت و … در دوران بستری سخت‌تر است. پس با استخدام یک پرستار حرفه‌ای از طریق پلتفرم هم‌دم می‌توانید بیشترین آسایش را برای خود و بیمار عزیزتان فراهم نمایید