بیماری آپاندیس به عنوان یکی از بیماری‌های جامعه شناخته شده است که تا به الان افراد بسیاری را درگیر خود کرده است. آپاندیس یکی از بیماری‌هایی است که ممکن است در مواجه با آن مجبور به تحمل درد زیادی باشید. علت اصلی و شایعی که برای بیماری آپاندیس، بسته شدن یا همان انسداد دریچه‌ی آپاندیس می‌باشد.

آپاندیس در حد فاصل دریچه‌ای قرار گرفته که این دریچه قادر است تا روده باریک را به روده کوچک وصل کند. آپاندیس زیر شکم در سمت راست بدن قرار گرفته است؛ به همین دلیل تمامی دردهای ناشی از آپاندیس، در قسمت شکم رخ می‌دهند.

وب سایت هم دم قادر است تا با کمک افراد متخصص، خدماتی مانند تست آپاندیس در منزل را به مخاطبان خود ارائه کند. در ادامه شما را با مطالب بیشتری راجع به تست آپاندیس در منزل آشنا خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

آپاندیس چیست؟

آپاندیس یک زائده بسیار کوچک است که در پایین شکم در سمت راست قرار گرفته است. تنها یک راه برای ورود و خروج به درون آن موجود است و درصورت بسته شدن این راه، موجب عفونت آپاندیس خواهد شد. در این حالت، فرد بیمار باید سریعا به بیمارستان منتقل شده و عمل جراحی انجام دهد. اندازه این بسته شدگی ممکن است خفیف یا شدید باشد که اندازه آن با آزمایش قابل تشخیص می‌باشد. آپاندیس دارای دو نوع است:

آپاندیس مزمن

در آپاندیس مزمن، علائم برخی اوقات در فرد رخ می‌دهد و گاهی تا چند مدت هیچ علائمی وجود نخواهد داشت. تشخیص آپاندیس مزمن کمی کار سختی است و احتمال دارد تا مدت زیادی تشخیص داده نشود.

آپاندیس حاد

آپاندیس حاد، دارای دردهای شدیدی است که گاهی امان افراد را می‌برد. آپاندیس حاد نسبت به آپاندیس مزمن سریع‌تر تشخیص داده می‌شود.

بیماری آپاندیس یکی از دلایلی است که افراد درصورت ابتلا به آن، دردهای شکمی خواهند داشت. ممکن است شما این درد را در خود یا حتی در افراد اطراف خود مشاهده کرده باشید. آپاندیس شامل دردی است که در ابتدا از سمت راست شکم شروع شده و سپس رفته رفته این درد شدیدتر شده و امان فرد را خواهد برید. 

گاهی اوقات ممکن است با قرص‌های تجویز شده، کمی درد شما کاهش یابد ولی در برخی اوقات هیچ قرصی تاثیرگذار نخواهد بود و تا تن به تیغ جراحی ندهید درد شما از بین نخواهد رفت.  تست آپاندیس در منزل به عنوان یک خدمت کمکی برای افراد طراحی شده که در صورت بروز ناراحتی در شکم خود می‌توانید از آن کمک بگیرید.

تست آپاندیس

علائم آپاندیس در افراد مختلف

بیماری آپاندیس علائم بسیاری دارد که این علائم در هر فردی متغیر می‌باشد. البته منظور از متغیر بودن این است که ممکن است فردی دو نوع از این علائم را داشته باشد و فردی 10 نوع داشته باشد. لازم به ذکر است که هیچ یک از این علائم نشان دهنده قطعی بیماری نخواهد بود؛ بلکه نتیجه قطعی برای آگاهی از این بیماری، انجام آزمایشات مربوطه است. در ادامه به بررسی علائم آپاندیس می‌پردازیم:

علائم مبهم و کلاسیک بیماری آپاندیس

علائمی وجود دارد که مبهم هستند و کسی علت بروز آن‌ها را نمی‌داند. این نوع علائم معمولا در قسمت‌های فوقانی شکم یا بالای ناف رخ می‌دهند و شما دردهایی در این قسمت‌ها مشاهده خواهید کرد. در صورت مشاهده این علائم، باید سریعا به پزشک مراجعه کرده و تحت مراقبت قرار بگیرید. علائم مبهم و کلاسیک بیماری آپاندیس عبارتند از:

تهوع و استفراغ خواهید داشت.

برخورداری از تب کم که رفته رفته افزایش خواهد یافت.

اشتهای خود را به کلی از دست می‌دهید.

شکمتان دچار تورم و نفخ خواهد شد.

هیچ توان و قدرتی برای دفع کردن گاز بدن نخواهید داشت.

علائم شایع بیماری آپاندیس

این نوع علائم معمولا در اکثر افراد مبتلا به آپاندیس رخ می‌دهد. معمولا درد شدید یا مبهمی در تمامی قسمت‌های شکم (از جمله بالا و پایین شکم، پشت و مقعد) رخ می‌دهد. این علائم از جمله علائم شایع آپاندیس هستند:

اسهال یا یبوست که به همراه گاز رخ خواهد داد.

دچار ادراری حاوی درد می‌شوید.

عضلاتتان دچار گرفتگی می‌شود و در حرکت دادن آن‌ها ناتوان می‌شوید.

درد بسیاری شدیدی در قسمت شکم خواهید داشت.

قبل از بروز شکم درد، استفراغ خواهید داشت.

نکته: هنگام مشاهده این علائم، بدون خوردن و یا نوشیدن چیزی، به پزشک بروید. چرا که ممکن است در صورت خوردن یا نوشیدن، سبب پارگی آپاندیس شوید و این موضوع برایتان دردسرساز خواهد شود.

تست آپاندیس در منزل

راه های پیشگیری از آپاندیس

در بیماری آپاندیس روش‌ قطعی برای پیشگیری وجود ندارد ولی در صورت آگاه شدن از نوع عفونت و علت آن می‌توانید با رعایت مواردی، احتمال ابتلا به این بیماری را کمی کاهش دهید. چرا که با مصرف زیاد فیبر و مواد غذایی سالم، می‌توانید از یبوست جلوگیری کنید. یبوست عامل اصلی بروز بیماری آپاندیس است. شما نیز با جلوگیری از یبوست، از بروز آپاندیس جلوگیری می‌کنید. در ادامه به بررسی راه‌های پیشگیری از آپاندیس می‌پردازیم:

1 – صبح قبل از خوردن چیزی، 3 عدد رطب میل کنید و تا یک ساعت چیزی نباید بخورید.

2 – زمانی که قصد خوابیدن دارید، 15 عدد تخم سیاه دانه بخورید.

3 – وعده‌های غذایی سرشار از ویتامین میل کنید.

4 – برای تمیز کردن معده و روده خود، از مرزه، ریحان و سبزیجات این چنینی کمک بگیرید.

5 – زمان دستشویی خود را به هیچ عنوان به تعویق نیندازید. 

6 – بهداشت و تمیزی دندان‌ و دهان دارای اهمیت بسیار زیادی است که باید آن را رعایت کنید. سعی کنید همیشه بعد از هر وعده غذایی، از مسواک و نخ دندان کمک بگیرید تا دندان و دهانی تمیز داشته باشید.

7 – مصرف میوه و سبزیجات خود را افزایش دهید.

8 – مواد غذایی سرشار از فیبر از جمله سیب، عدس، گلابی، لوبیای سیاه، تمشک، جو و… استفاده کنید.

9 – مواد غذایی ضد التهاب از جمله زردچوبه، سیر، زنجبیل، چای سبز میل کنید.

در صورت ابتلا به بیماری آپاندیس نیازی نیست نگران چیزی باشید، بلکه می‌توانید با انجام تست آپاندیس در منزل به بیماری خود پی برده و با کمک دکتران باتجربه‌ای خود را از دست آن رهایی یابید. درست است که هیچ یک از روش‌های پیشگیری بیان شده کمکی به افراد نخواهند کرد ولی می‌توانند میزان ابتلا را کم‌تر نمایند.

تست آپاندیس در منزل چگونه انجام می گیرد؟

تست آپاندیس در منزل یکی از قابلیت‌های خوبی است که می‌توانید از آن بهره مند شوید. در این نوع از تستهای پزشکی در منزل، نیازی به مراجعه کردن به مراکز درمانی ندارید. بلکه می‌توانید از خدمات در منزل استفاده کنید. در این نوع خدمات، پزشکان و پرستاران قادر هستند تا برای انجام تست به منزل شما بیایند. البته این خدمات معمولا مناسب افرادی است که توان یا قدرت رفتن به جایی را ندارند. در این صورت است که دکتران مربوطه قادر هستند تا با انجام تست آپاندیس در منزل، شما را از رفتن به مراکز درمانی راحت کنند. برای تست آپاندیس چند روش وجود دارد، ولی برای تست آپاندیس در خانه تنها 2 روش موجود است:

تست آپاندیس درمنزل

آزمایش ادرار

آزمایش ادرار یکی از روش‌های تشخیص آپاندیس در منزل است. این آزمایش، یکی از آزمایشات و تست‌های مهم در اکثر بیماری‌های کلیوی و مجاری ادراری می‌باشد. از این آزمایش به منظور تشخیص خون در ادرار، عفونت در ادرار و موجود بودن سلول‌های سرطانی استفاده می‌شود. 

لازم به ذکر است که اکثر بیمار‌های مبتلا به بیماری آپاندیس، دارای ادرار طبیعی و بدون هیچ گونه مشکلی هستند. ولی تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان نشان داده است که وجود یک پروتئین در ادرار، سبب تشخیص آپاندیس در افراد می‌شود.

آزمایش خون

آزمایش خون یکی دیگر از راه‌های تشخیص آپاندیس در منزل است. این آزمایش برای بررسی نمودن علائم عفونت مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از آزمایشات رایجی است که در بیماری آپاندیس از آن استفاده می‌شود.

مزایا استفاده از تست آپاندیس در منزل چیست؟

استفاده از تست آپاندیس در خانه و تشخیص آن یکی از خدماتی است که برخی سازمان‌ها قادر به ارائه آن هستند. در صورتی که علائم بیان شده در مطالب بالا را در خود مشاهده کردید، پیشنهاد می‌کنیم تا از دکتری کمک بگیرید. اگر امکان رفتن به مراکز درمانی را نداشته باشید، می‌توانید از خدمات تست آپاندیس در منزل استفاده کنید. شما در واقع با انجام تست آپاندیس در منزل و در نهایت تشخیص دکتر مربوطه، متوجه خواهید شد که بیماری آپاندیس دارید یا خیر؟

استفاده از تست آپاندیس در منزل دارای مزایایی است که شما نیز می‌توانید همانند بسیاری از افراد، از آن‌ها برخوردار شوید. در ادامه به مزایای استفاده از تست آپاندیس در منزل می‌پردازیم:

امکان نگهداری بیمار در منزل

کاهش میزان رفت و آمد به مراکز درمانی

کاهش یافتن میزان هزینه‌ها

انجام برخی آزمایشات در منزل

روند درمانی کمتر و بهتر

افزایش استراحت فرد بیمار

توجه دکتر یا پرستار مربوطه به بیمار و…

یکی از دیگر خدمات، تست آپاندیس در منزل شبانه روزی است. در این صورت شما پزشک یا پرستاری را به صورت شبانه روزی استخدام می‌کنید و او موظف است تا از شما مراقبت نماید. البته لازم به ذکر است ک در مقابل این خدمت، هزینه‌ای از شما دریافت خواهد کرد. تست آپاندیس در منزل شبانه روزی بیشتر مناسب افرادی است که کسی را برای مراقبت از خود ندارند و همچنین از رفتن به مراکز درمانی ناتوان هستند.

امیدواریم از مطالب بیان شده لذت برده باشید و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در مورد تست آپاندیس در منزل در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

تماس با ما