تست های پزشکی در منزل

با پیشرفت تکنولوژی در مراکز درمانی و افزایش اهمیت فناوری در امور پزشکی، شاهد فراهم شدن امکان بهره‌مندی از خدمات تست های پزشکی در منزل هستیم. افرادی که احساس می‌کنند که به بیماری خاصی مبتلا شده‌اند، باید با نمونه گیری های پزشکی در منزل از آن اطمینان حاصل کنند؛ چرا که شروع دوره‌های درمانی برای درمان، نیازمند شناسایی کامل نوع و شدت بیماری است تا به بهترین شکل انجام بگیرد.

حالا که امکان استفاده از تست های پزشکی در منزل شبانه روزی وجود دارد، دیگر نیازی به حضور یافتن در کلینیک‌ها نیست. شما می‌توانید با کلینیک ارائه دهنده این خدمات تماس گرفته و از آن‌ها برای اعزام یک پزشک متخصص برای انجام تست های پزشکی در منزل تقاضا کنید. کلینیک هم دم که مشهورترین مرکز درمانی ارائه دهنده این خدمات است، قصد دارد تا آگاهی عموم را در این زمینه بالا ببرد. تا انتهای این مطلب، همراه ما باشید تا توضیحاتی جامع از خدمات تست های پزشکی در منزل در اختیارتان بگذاریم.

تست پی سی آر در منزل

تست اسپیرومتری ریه در منزل

تست سرطان سينه در منزل

تست خواب یا پلی‌ سومنوگرام در منزل

تست سرطان روده در منزل

icons8-intestine-64

تست آپاندیس در منزل

تست کرونا در منزل

برای انجام تست به دکتر احتیاج دارید؟ خواستار تست پزشکی در منزل شوید!

۰۲۱-۵۸۹۸۶۰۰۰

انواع تست های پزشکی

از آنجایی که صدها و شاید هزاران بیماری مختلف تا به حال در علم پزشکی به ثبت رسیده است، به جرات می‌توان گفت تعداد تست های پزشکی در منزل نیز افزایش یافته‌اند. هر کدام از این تست‌ها، برای ارزیابی سلامتی اعضای خاصی از بدن با دقت متفاوت کاربرد دارند؛ بنابراین به هیچ وجه نمی‌توان آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کرد. در صورت نیاز به تست های پزشکی در منزل، می‌توانید تست مناسب برای خودتان را به واسطه مشورت با پزشک متخصص انتخاب کنید.

با وجود تعداد زیاد تست های پزشکی در منزل، مطمئنا نمی‌توانیم همه آن‌ها را در قالب این محتوا به شما ارائه دهیم؛ زیرا لیست کامل این تست‌ها، می‌تواند بسیار طولانی باشد. به همین دلیل چندین مورد برجسته و پرکاربرد از تست های پزشکی در خانه را برایتان شرح می‌دهیم تا شناخت جزئی از آن‌ها داشته باشید.

      تست pcr (کرونا)

      اسپیرومتری ریه

      تست خواب (پلی‌ سومنوگرام)

      سرطان سينه

      آپاندیس

      سرطان روده

این موارد، رایج‌ترین تست های پزشکی در خانه هستند که در بین عموم افراد رواج دارد؛ اما تنها تست‌های موجود در مراکز درمانی نیست. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه برای یکی از این تست‌ها ثبت‌نام کنید، حتما توصیه‌های پزشک خودتان را بشنوید. در نهایت بعد از اینکه او ابهامات شما را رفع کرد، می‌توانید نسبت به بهره‌مندی از خدمات تست های پزشکی در منزل اقدام کنید.

تست های پزشکی در منزل

کدام یک را میتوان در تست های پزشکی در منزل استفاده کرد؟ 

انواع تست های پزشکی در منزل برایتان شرح داده شد که می‌توانید به سادگی از تمام آن‌ها بهره ببرید. خوشبختانه امکان اعزام نیروی متخصص برای بهره‌مندی از هرکدام وجود دارد؛ بنابراین شما قادر هستید تا از تست تست pcr یا همان تست کرونا، تست اسپیرومتری ریه و تست خواب یا پلی‌ سومنوگرام استفاده کنید. کافی است با کلینیک ارائه دهنده خدمات اعزام نیرو به منزل تماس بگیرید و نیاز خود را با آن‌ها در میان بگذارید.

البته باید سیاست کلینیک مورد نظرتان را نیز بشناسید. در صورتی که سیاست و مسیر فعالیت کلینیک اجازه ندهد، ممکن است امکان استفاده از تست های پزشکی در منزل شبانه روزی وجود نداشته باشد؛ بنابراین نمی‌توانید از خدمات تست سرطان سينه، تست آپاندیس و تست سرطان روده آن‌ها بهره‌مند شوید. در حال حاضر معتبرترین کلینیک فعال در ایران که خدمات کامل اعزام نیرو را به مشتریان خود ارائه می‌دهد، کلینیک هم دم است که افراد می‌توانند خدمات آن را در سایت رسمی کلینیک بررسی کنند.

همچنین در کنار آزمایش و تست در منزل، برخی نمونه گیری ها نیز در لیست خدمات کلینیک‌ها وجود دارد که مقوله‌ای جداگانه برای افراد است. افراد همواره می‌توانند با استفاده از آزمایش‌های مختلف، میزان سلامت بدن خود را ارزیابی کنند؛ بنابراین آزمایش‌ها تنها مختص بیماران نیست و عموم افراد باید طی مدت زمانی مشخص برای آزمایش در مراکز درمانی اقدام کنند.

چرا ما به انجام تست های پزشکی در منزل احتیاج داریم؟

مسلما افراد در صورتی که تست های پزشکی در منزل نیاز پیدا می‌کنند که از بیماری و مشکلات خود آگاهی کامل ندارند؛ بنابراین باید از هرگونه خطری که سلامتی آن‌ها را تهدید کند دور باشند تا در صورت وجود یک بیماری وخیم، تشدید نشود. از آنجایی که مراکز درمانی مکان‌هایی برای تجمع ویروس‌ها و میکروب‌های بسیار خطرناک هستند، به افراد توصیه می‌شود تست‌های پزشکی مورد نیاز خود را در منزل خود و به دور از هرگونه عامل بیرونی انجام دهند.

سهولت نمونه گیری های پزشکی در منزل به قدری قابل توجه و زیاد است که حتی برای بیماران سرطانی و مبتلا به کرونا نیز هیچ زحمتی ندارد. افراد (ترجیحا اطرافیان بیمار) می‌توانند با کلینیک مورد نظر خودشان تماس بگیرند و با ارائه اطلاعاتی کامل در مورد تست های مورد نیاز و آدرس محل زندگی، تقاضای خود را برای اعزام نیروی متخصص اعلام کنند. پزشک مورد نیاز در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل زندگی بیمار حضور می‌یابد تا با استفاده از تجهیزات خود، تست های پزشکی در خانه را آغاز کند.

خدمات تست های پزشکی در منزل

چرا هم‌دم را برای انجام تست های خود انتخاب میکنیم؟

همان‌طور که در این مطلب چندین بار اشاره کردیم، کلینیک هم دم برای انجام تست های پزشکی در خانه بهترین انتخاب است. این کلینیک که از همان ابتدا با هدف ایجاد تحول در امور درمانی تاسیس شده بود، می‌تواند بهترین پزشکان متخصص را به همراه پیشرفته‌ترین تجهیزات تست های پزشکی به منزل شما اعزام کند تا از سلامت بدن خود مطمئن شوید؛ اما اگر بیماری و مشکلی در سلامتی شما مشاهده شد، پزشک اعزام شده پس از مدتی آن را با شما در میان می‌گذارد.

چگونه درخواست خود را برای انجام تست های پزشکی در منزل ثبت کنیم؟

حالا که مطلب فوق را مطالعه کردید، می‌دانید خدمات نمونه گیری های پزشکی در منزل به چه صورتی انجام می‌شود و چه اهمیتی برای بیماران دارد. برای اینکه از این خدمات بهره‌مند شوید، باید با شماره تلفن کلینیک مورد نظرتان تماس بگیرید. با توجه به وجود راه‌های ارتباطی اینترنتی، مسلما پیدا کردن شماره تلفن کلینیک‌ها تسهیل شده و می‌توان آن را از سایت کلینیک مورد نظر پیدا کرد. 

(01) دیدگاه

  1. hammdam
    31 خرداد 1401

    بسیار عالی و راضی بودم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.