اجاره دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز به شما کمک میکند که اگر سالمندی در خانه دارید و یا بیماری دارید که نیاز به دستگاه اکسیژن دارد می توانید با اجاره آن از هزینه خرید آن راحت شوید. کافیست که با ما تماس بگیرید تا به راحتی این دستگاه را در اختیار داشته باشید.

دستگاه اکسیژن ساز

برای اجاره دستگاه اکسیژن با ما در تماس باشید

021-58986000

دستگاه اکسیژن ساز یکی از پرکاربردترین تجهیزات پزشکی است که استفاده از آن علاوه بر بیماران تنفسی، به بیماران مختلف تجویز می‌شود. این دستگاه هوای موجود در محیط را فشرده می‌کند و گاز غنی از اکسیژن را برای بیمار تامین می‌کند. اکسیژن ساز از لوازم جانبی مختلفی مثل فیلتر، مرطوب کننده، لوله رابط اکسیژن، ماسک تنفسی و … ساخته شده است که در هنگام اجاره دستگاه اکسیژن ساز باید تهیه آنها را نیز مد نظر قرار دهید.

بیمارانی که لازم است از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کنند احتیاجی به خرید دائمی آن ندارند؛ چرا که از طرفی این دستگاه گران قیمت است و از طرفی دیگر بیمار برای همیشه به این دستگاه احتیاج ندارد. بنابراین بیمارانی که مبتلا به بیماری آمفیزم، بیماری مزمن انسداد ریه (COPD)، بیماری حاد ریوی، پنومونی، عفونت و التهاب ریه، آسم و حتی برخی بیماری‌های قلبی مبتلا هستند، می‌توانند با کرایه دستگاه اکسیژن ساز از مزایای آن بهره ببرند.

دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

دستگاه اکسیژن ساز یکی از مهم‌ترین ابزارهای کمک تنفسی برای بیماران تنفسی است که به ویژه در بیماران مزمن ریوی کاربردهای زیادی دارد. این دستگاه به عنوان مولد اکسیژن پزشکی شناخته می‌شود که برخلاف سیلندر (کپسول) اکسیژن، هوای مورد نیاز  بیمار را تولید می‌کند. امروزه اغلب پزشکان استفاده از این دستگاه را به جای سیلندر اکسیژن توصیه می‌کنند؛ چرا که بیمار نیازی به شارژ مداوم کپسول ندارد.

اکسیژن ساز با تجزیه ترکیب گازهای موجود در هوا غلظت مورد نظر را ایجاد می‌کند و اکسیژن غنی شده را به فرد می‌رساند. اکسیژن تولید شده توسط این دستگاه با بافت ریه و مخاط سازگار است و به آن آسیب نمی‌رساند. علاوه بر این فیلترهای مخصوص این دستگاه هوا را تصفیه می‌کند و آلودگی‌های آن را به حداقل می‌رساند.

دستگاه اکسیژن قابل حمل است و به همین دلیل می‌توان آن را در منزل مورد استفاده قرار داد؛ بنابراین بیمارانی که تنها به استفاده از دستگاه احتیاج دارند اغلب با اجاره دستگاه اکسیژن ساز در منزلشان این نیاز را رفع می‌کنند. این دستگاه به دلیل تهیه خودکار گاز اکسیژن بسیار پرطرفدار شده و حتی در بسیاری از بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقدار خلوص اکسیژن در دستگاه اکسیژن ساز به راحتی قابل تنظیم است؛ بنابراین لازم نیست با اجاره دستگاه اکسیژن ساز خانگی نگران کمبود یا افراط اکسیژن باشید. سایر ویژگی‌های دستگاه اکسیژن ساز شامل:

        نمایش درصد خلوص اکسیژن به صورت لحظه‌ای

        قابلیت استفاده در مراکز درمانی و منازل

        قابلیت حمل آسان

        جابجایی راحت و آسان

        قابلیت ارائه اکسیژن تا 96 درصد خلوص

        تنظیمات و کارکرد آسان

انواع اکسیژن ساز

برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز مناسب باید با انواع متداول آن آشنایی داشته باشید. فارغ از برندها و مدل‌های مختلف این دستگاه، اکسیژن ساز دو نوع غالب است که شامل:

    جریان مداوم: این نوع دستگاه بدون توجه به مقدار تنفس کاربرد هوا را با سرعت ثابت انتقال می‌دهد. این دستگاه‌ها قادرند تا 3 لیتر اکسیژن را در دقیقه به فرد برسانند.

    جریان متناوب: این دستگاه تنها زمانی جریان اکسیژن را برقرار می‌کند که کاربرد عمل دم را انجام بدهد. این دستگاه‌ها قادرند تا 6 لیتر اکسیژن را در هر دقیقه به بیمار برسانند.

ظرفیت انواع دستگاه اکسیژن ساز ممکن است 3، 5، 6 یا 10 لیتر در دقیقه باشد؛ به این معنا که دستگاه قابلیت تولید 5 لیتر اکسیژن در دقیقه را داراست. علاوه بر این دسته بندی، دستگاه اکسیژن ساز به دو نوع قابل حمل و ثابت تقسیم می‌شود که مدل‌های قابل حمل در موارد کرایه دستگاه اکسیژن ساز کاربردی‌تر هستند. البته مدل‌های ثابت از ظرفیت تولید و ذخیره اکسیژن بیشتری برخوردارند. در ادامه این دو مدل را به صورت دقیق‌تر بررسی می‌کنیم.

دستگاه اکسیژن ساز ثابت به عنوان دستگاه خانگی نیز شناخته می‌شود که قابلیت تولید اکسیژن از 3 تا 10 لیتر را دارد. محدودیت این دستگاه‌ها آن است که همیشه باید در مجاورت پریز برق بوده و قابلیت حمل یا شارژ ندارند.

دستگاه اکسیژن ساز ثابت

برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز می‌توانید از دستگاه‌های ثابت نیز استفاده کنید. این دستگاه‌ها به وسیله چهار چرخ جابجا می‌شوند و به صورت متداوم برای افرادی که سطح اکسیژن خون کمی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. ابعاد این دستگاه کوچک است و به همین دلیل برای استفاده در منزل مناسب می‌باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز خانگی حتماً این دستگاه را مد نظر داشته باشید.

دستگاه اکسیژن ساز همراه

دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل یا همراه یکی از محبوب‌ترین مدل‌هاست که به دلیل وزن کم و بی سیم بودن خود قابلیت حمل در بیرون از منزل را نیز دارد. در واقع این دستگاه‌ها از باتری برای حفظ نیرو استفاده می‌کنند و قابلیت استفاده در هر مکانی را دارند. اجاره دستگاه اکسیژن ساز همراه برای بیمارانی که در هر لحظه ممکن است به اکسیژن پیدا کنند، مناسب‌تر است.

مدارک مورد نیاز برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز

برای اجاره دستگاه اکسیژن ساز باید به مراکز تخصصی درمانی و کلینیک‌های خدمات پرستاری در منزل مراجعه کنید. اجاره این دستگاه برای کسانی که به دلیل مسائل اقتصادی، کمبود بودجه، بالا بودن هزینه درمان و … بسیار مناسب است؛ چرا که با این روش دیگر احتیاجی به تهیه دستگاه اکسیژن ساز گران قیمت و تقبل هزینه‌های رسیدگی و تعمیر آن نیست. اما برای کرایه دستگاه اکسیژن ساز، چه شرایط و مدارکی لازم است؟

قبل از هر چیزی لازم است بدانید که ارائه ضمانت برای دریافت دستگاه اکسیژن ساز ضروری است. ضمانت ارائه شده بنابر نوع دستگاه و مدت زمان اجاره ممکن است متفاوت باشد. کلینیک هم‌دم با ساده‌ترین ضمانت‌ها دستگاه را در اختیار شما قرار می‌دهد و با توجه به هزینه‌های بالای سایر کلینیک‌ها، به صرفه‌ترین خدمات را ارائه می‌نماید.

علاوه بر ضمانت، انعقاد قرارداد و ذکر مدت زمان اجاره دستگاه اکسیژن ساز در این قرارداد ضروری است. در متن این قرارداد تمام ضمانت‌ها و خدماتی که پلتفرم هم دم به بیماران عزیز ارائه می‌کند ذکر می‌شوند. کلینیک برای اجاره دستگاه پزشکی در منزل ممکن است شماره تلفن نزدیکان بیمار و مدارک شناسایی را نیز درخواست کند.

نحوه تحویل دستگاه کپسول اکسیژن به بیماران در منزل

جدای از اجاره دستگاه اکسیژن ساز، ممکن است به کپسول اکسیژن نیز احتیاج داشته باشید. گاهاً پزشک پس از ترخیص بیمار تنفسی توصیه می‌کند از دستگاه کپسول اکسیژن یا اکسیژن ساز در منزل استفاده کنید. در 2 سال اخیر با شیوع بیماری کووید 19 و مراقبت از بیماران کووید در منزل، استفاده از این دستگاه بسیار رواج یافته است. بنابراین استفاده از این دستگاه در منزل برای برخی از بیماران ضروری است.

ممکن است بپرسید که فرایند اجاره دستگاه اکسیژن ساز شبانه روزی یا کپسول اکسیژن به چه صورت است؟ در این مورد باید گفت که اجاره این دستگاه‌ها به صورت شبانه روزی، هفتگی یا ماهانه شامل قرارداد متفاوتی است؛ اما نحوه تحویل دستگاه کاملاً یکسان است. به گونه‌ای که شما می‌توانید علاوه بر این دستگاه‌ها تمام تجهیزات پزشکی مورد نیاز خود را با قیمت به صرفه و تنها با یک تماس با کلینیک هم‌دم دریافت کنید.

خدمات درمانی هم‌دم به گونه‌ای است که علاوه بر نصب، راه اندازی وآموزش رایگان دستگاه توسط پرسنل حرفه‌ای و مجرب، می‌توانید هر سرویس درمانی دیگری را از این پلتفرم درخواست کنید. بنابراین اگر برای بهبود بیمار خود به اجاره دستگاه اکسیژن ساز احتیاج دارید، توصیه می‌کنیم تنها با یک تماس ساده آن را از هم‌دم بخواهید.

دستگاه اکسیژن ساز چگونه کار می‌کند؟

دستگاه اکسیژن ساز چند قطعه اصلی تشکیل شده است که شامل:

 فیلتر ورود و خروج هوا: فیلترها قبل از ورود هوا به دستگاه گرد و غبار آن را به طور کامل جدا می‌کنند. یکی از اصلی‌ترین مراقبت‌های دستگاه تمیز کردن فیلتر به صورت هر دو هفته یکبار است.

سیلندرهای زئولونیت: این سیلندرها اکسیژن خالص را تولید می‌کنند؛ به گونه‌ای که با جذب نیتروژن و آرگون باعث ورود اکسیژن خالص به دستگاه می‌شوند.

 نازل اکسیژن: یک لوله باریک که رابط دستگاه و بدن بیمار است و اکسیژن را به صورت خالص به فرد می‌رساند.

پس از آشنایی با قطعات دستگاه، برای کرایه دستگاه اکسیژن ساز لازم است بدانیم که این دستگاه چگونه کار می‌کند. این دستگاه با استفاده از کمپرسور هوای محیط را وارد سیلندرهای زئولونیت کرده و گازهای نیتروژن و آرگون را از هوا جدا می‌کند؛ همانطور که می‌دانید نیتروژن بیشترین حجم هوا را تشکیل می‌دهد. بنابراین با جداسازی این گاز اکسیژن خالص تهیه می‌شود.

پس از جداسازی اکسیژن، هوای تصفیه شده از محل خروجی سیلندرها خارج شده و از طریق دریچه‌ها به جریان سنج و شیشه مرطوب کننده منتقل می‌شود. این کار باعث می‌شود اکسیژن خالص باعث خشک شدن مخاط فرد نشده و فشار، رطوبت و خلوص اکسیژن قابل تنظیم باشد.

مزایای دستگاه اکسیژن ساز

اجاره دستگاه اکسیژن ساز برای افرادی که مدت بستری آنها به پایان رسیده اما هنوز به اکسیژن خالص احتیاج دارند بسیار مفید است. این کار به بیمار کمک می‌کند در فضای منزل خود از دلگرمی اعضای خانواده بهره مند شده و زودتر بهبود کامل را تجربه کند. علاوه بر این دستگاه اکسیژن ساز اکسیژن باکیفیت و رایگان را در اختیار بیمار قرار می‌دهد و به دلیل عدم احتیاج به شارژ مجدد، بسیار به صرفه است. سایر مزایای این دستگاه شامل:

        تولید اکسیژن به صورت مداوم و در هر زمان

        قابلیت کنترل رطوبت یا خشکی در اکسیژن تولید شده

        تولید اکسیژن استریل و بدون به با روش فیلترینگ ضد باکتری

        کاهش خطر ابتلا به عفونت‌های تنفسی

        عدم خطر انفجار در سیلندر اکسیژن (برخلاف کپسول‌های آماده اکسیژن)

        قابلیت شارژ در دستگاه‌های اکسیژن ساز همراه

شما عزیزان می‌توانید برای بهره مندی کامل از مزایای دستگاه اکسیژن ساز، از پلتفرم هم‌دم با ما ارتباط برقرار کنید و با ارزان‌ترین قیمت دستگاه اکسیژن ساز باکیفیت اجاره کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.