تست حاملگی در خانه بسیار پر طرفدار شده است. همان طور که میدانید دوران حاملگی و تمامی مراحل تشخیصی آن مانند تست بتا در خانه و آزمایش بتا در منزل، از اهمیت بالایی برای زوجین برخوردار است. تست حاملگی در خانه طبق شرایط کنونی بیماری واگیر کرونا، کمک بزرگی برای رفع نگرانی زوجین است. ضمن اینکه تست بارداری در خانه باعث شده است یک مادر و جنین از استرس‌ها و هم از انواع میکروب و عفونت‌های محیط‌های بیرون، دور نگه داشته شوند.

انواع روش‌های گوناگون تشخیص بارداری در منزل و تست بارداری در منزل، همچنین آزمایش بتا در منزل  توسط تیم متخصص هم دم انجام می‌شود. زوج (شوهر) و همه فامیل درجه یک سلامت و حال خوب مادر و جنین برایشان مهم است که انجام این خدمات ویژه و مهم در منزل از این رو بسیار با ارزش و قابل تقدیر است.

سلامت و تندرستی مادر و جنین نه تنها برای خود زوجین و اقوام آن‌ها بلکه برای جامعه پزشکی و کشور، اهمیت بخصوصی دارد و تمامی تلاش این تیم مجرب پزشکی تامین رفاه و آرامش عزیزانی است که قصد دارند یک عضو جدید به خانواده خود اضافه کنند؛ به امید اینکه تمام کودکان این سرزمین در نهایت سلامت متولد شده و پرورش یابند.

انواع روش‌های تست بارداری

نوار تست حاملگی (بیبی چک)

یکی از معمول‌ترین تست بارداری در منزل که توسط فرد انجام می‌شود، تهیه یک نوار تست حاملگی از داروخانه‌های سطح شهر خود است. این شیوه تست گرفتن از خود کاملا بی ضرر بوده اما اطمینان کردن به آن خیلی قابل تایید نیست و اگر قرار است تست حاملگی در خانه را انجام دهید، حتما توسط مجموعه‌های پزشکی متخصص در این زمینه باشد.

برای این کار نوار را در یک لیوان یکبار مصرف ادرار خود، بعد از شستشوی خوب خود که به طور معمول در اول صبح گرفته‌اید بگذارید، سپس بعد از چند ثانیه خارج کنید، با توجه به هورمون در ادرار ممکن است نتیجه شما مثبت یا فاقد اعتبار باشد.

تست بارداری در منزل

آزمایش خون بارداری

آزمایش خون بارداری در منزل یکی از مهم‌ترین اقدامات تیم پزشکی هم دم است؛ این روش با پاسخ‌دهی زودتر از روش آزمایش ادراری است. این شیوه تست حاملگی در خانه با تخصص تیم بالینی این مجموعه انجام می‌گیرد.

برای انجام این آزمایش ها و تست ها در منزل باید مدت زمانی سپری شود تا هورمون مشخص شده در خون به حدی برسد، تا به راحتی قابل تشخیص و تایید باشد. همانطور که گفتیم به جهت بیماری واگیردار کرونا و خطرناک بودن آن برای مادر و جنین و همچنین سایر بیماری‌های عفونی پیشنهاد ما این است که آزمایش بارداری در خانه را امتحان کنید و تست بتا در خانه و آزمایش بتا در منزل که یک نوع آزمایش خون تخصصی است را انجام دهید. 

آزمایش ادرار بارداری (گراویندکس)

این روش تشخیصی که با نمونه ادرار مادر انجام می‌شود، در گذشته نیازمند حضور در آزمایشگاه‌ها بود اما شرایط انجام این آزمایش با توجه به مدت زمان مشخص قطع قاعدگی در منزل فرد هم انجام می‌شود. البته توجه کنید که با توجه به پیشنهاد پزشک زنان و زایمان و انتخاب خود او آزمایش حاملگی در منزل برایش انجام خواهد گرفت. 

کدام روش‌ها در تست حاملگی در خانه استفاده می‌شود؟

همانطور که بیان کردیم آزمایش‌های بارداری شامل آزمایش خون و ادرار است که تست بارداری در خانه هم طبق همین روال انجام می‌گیرد. معمولا آزمایش ادرار را قابل اعتبارتر از آزمایش خون می‌دانند اما چون جواب آزمایش خون زودتر آماده می‌شود، این آزمایش بیشتر توسط زوجین انجام ‌می‌شود.

تست بارداری در خانه با پیشرفت‌ علم، امروزه به راحتی انجام می‌گیرد؛ حتی انجام آزمایش بارداری در منزل شبانه‌ روزی هم نشان از آسان شدن شدن شرایط این آزمایشات در خانه است که البته رشد دانش و علم در کشور را تایید می‌کند.

آزمایش بتا در منزل، آزمایش تخصصی خون است که در دوران بارداری برای تشخیص جنسیت جنین، امکان سقط آن و چند قل بودن جنین را تشخیص می‌دهد. هورمون بتا به وسیله جفت در زمان بارداری در بدن مادر تولید شده که در خون مادر قابل تشخیص است. برای انجام تست بتا در خانه نیازی به محدودیت خاصی نخواهید داشت.

تست بارداری درمنزل

بهترین زمان تست بارداری چه زمانی است؟

آزمایش بارداری و به پیشنهاد ماتست حاملگی در خانه برای هر خانمی که رابطه جنسی بدون مراقبت‎های پیشگیرانه داشته است، لازم و ضروری است. آزمایش تشخیص بارداری در منزل هیچ ضعف و کمبودی نسبت به حضور در آزمایشگاه‌ها ندارد، البته در 99 درصد موارد این آزمایشات قابل تایید است.

زمان مناسب برای آزمایشات بارداری می‌تواند بعد از مدت دو هفته تاخیر در عادت ماهیانه، یک یا دو هفته گذشتن زمان بعد از داشتن آخرین رابطه جنسی بدون اقدامات پیشگیرانه است. اما معمولا تشخیص دقیق باردار بودن یک خانم زمانی است که کاشت تخمک بارور شده و با آمدن تخمک به سطح بیرون از رحم یا لایه‌های بیرونی رحم قدرت تشخیص را بهتر می‌کند.

باردار شدن با یک سری علائم ظاهری در بدن فرد به طور عمومی همراه است که زمانی که این علائم مشخص شدند، همانطور که گفتیم با توجه به آخرین تجربه جنسی خود قابل پیگیری هستند و شما باید برای آزمایشات بارداری اقدام کنید.

علائم ظاهری بارداری

طولانی شدن زمان قطع عادت ماهیانه

احساس کسل شدن و خستگی

بیرون روی زیاد ادرار

حالت تهوع به صورت مکرر

بالا آوردن یا استفراغ

تغییر در سایز سینه‌ها

ولع یا پرخوری بیش از حد یا بیزاری از بعضی غذاها

تغییر در نوع خوراک فرد

جواب تست حاملگی در منزل بعد از چند وقت مشخص می‌شود؟

حتما مد نظر داشته باشید که خودتان با روش‌هایی که اطرافیان برای انجام تست بارداری در منزل به شما پیشنهاد می‌کنند، این کار را انجام ندهید؛ چون ممکن است به خود و جنین خود آسیب بزنید. شما به راحتی با یک تماس با مجموعه هم دم می‌توانید برای آزمایش حاملگی در منزل کمک بگیرید. پس با همه پیشرفت‌های مدرن امروزی از جمله آزمایش بارداری در منزل شبانه‌ روزی هیچ اقدام سرخودی انجام ندهید.

معمولا ممکن است آزمایش خون بارداری در منزل در طول یک تا چند ساعت آماده شود و گاهی با توجه به شرایط فرد جوابدهی چند روز طول خواهد کشید که جزء موارد نادر است. اما معمولا جواب آزمایش بارداری در منزل، طبق طی شدن یک روال طبیعی انجام خواهد شد که شامل آزمایش بتا در منزل هم می‌شود.

آزمایش بارداری ادرار ممکن است کمی طول بکشد و نتیجه همین جواب آزمایش در منزل شاید کمی زودتر باشد اما دیرتر نخواهد بود.

تست حاملگی در منزل

مزایای انجام آزمایش بارداری در منزل

آزمایش بارداری در منزل دارای مزایای بسیاری است و در طی این مقاله به این موارد اشاره‌هایی شد، در این قسمت به صورت مشخص به مزایای تشخیص بارداری در منزل اشاره خواهیم کرد: 

اول و مهم‌تر از همه در طی چند سال اخیر با وجود بیماری همه گیر کرونا و فراهم شدن آزمایش حاملگی در منزل، در هر ساعتی از شبانه روز بسیار قابل ارزش است.

در مواردی بیان این مورد ضرورت دارد که با توجه به دنیای امروز و مشغله‌های کاری برای بسیاری از بانوان عزیز، آزمایش بارداری در منزل شبانه‌ روزی و در تمامی طول هفته انجام خواهد پذیرفت.

تست بتا در خانه و آزمایش بتا در منزل یکی از خدمات مهم و تخصصی این مجموعه و انجام آزمایشات بالینی و تخصصی در منزل است. 

از اهمیت دیگر آزمایش بارداری در خانه این است که باعث شده مادر و جنین در محیط‌های پر خطر ظاهر نشده و در نهایت صحت و سلامت کامل، بدون هیچ اضطراب و نگرانی تست بارداری در خانه را انجام دهند.

جدا از مسائل پر اهمیتی که ذکر کردیم هزینه‌های آزمایشات و شیوه‌های تشخیصی در منزل هیچ‌گونه مبلغ اضافی و سنگینی برای شما متحمل نخواهد کرد.

تیم پزشکی مجرب هم دم تمام تلاششان این است که خدمتی ارزنده در جهت رفاه حال و آسایش همشهریان عزیز انجام دهد که تست حاملگی در خانه یکی از خدمات ویژه و قابل ارزش این مجموعه می‌باشد.

پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اگر در شرایطی هستید که امکان آزمایش بیرون از منزل را ندارید، حتما تست بارداری در خانه را امتحان کنید. ضمن اینکه بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان انجام این آزمایشات در منزل را به سبب تشخیص‌های درست و سلامتشان به زنان باردار و با حساسیت بالا توصیه می‌کنند.

تماس با ما

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.