خدمات مراقبتی و پرستاری از بیماران سرطانی در منزل ( شماره تماس : ۸۵۹۸۶۰۰۰-۰۲۱ )

مراقبت و پرستاری از بیماران سرطانی در منزل

پرستار بیمار سرطانی در منزل بایستی به نکات مختلفی توجه نماید. همچنین به دلیل خاص بودن این نوع بیماری، بایستی پرستار ویژگی‎های منحصر به فردی دارا باشد. شایان ذکر است که نگهداری صحیح از بیماران سرطانی در منزل، می‌تواند منجر به بهبود روحیه و شرایط جسمی آن‌ها شود. چرا که حضور در کنار نزدیکان، مانند سایر بستگان فرد بیمار، به او کمک می‌کند تا امید به زندگی بیشتری داشته باشد. به صورت کلی این عزیزان خواستار زندگی عادی هستند و نحوه برخورد با آن‌ها بسیار مهم است.

انواع سرطان

بیماری سرطان انواع مختلفی دارد. نگهداری از بیمار سرطانی در منزل در هر کدام از انواع سرطان امکان پذیر می‌باشد. اما نکته حائز اهمیت برای پرستار بیمار سرطانی در منزل، مرحله رشد بیماری است. چرا که در صورت حاد بودن وضعیت بیمار، نگهداری از او در منزل میسر نخواهد بود. به صورت کلی انواع بیماری سرطان به دسته‌های بسیاری تقسیم می‌شود. به عبارتی این بیماری انواع متفاوتی دارد که هر کدام در نقاط مختلف بدن بروز پیدا می‌کنند. برخی از انواع بیماری سرطان عبارتند از:

·        سرطان خون

·        سرطان ریه

·        سرطان سینه

·        سرطان کیسه صفرا

پرستار بیمار سرطانی در منزل، بایستی به نوع و وضعیت بیمار اشراف داشته باشد. این مسئله به بیمار کمک می‌کند تا با بررسی دقیق شرایط، بهترین پرستاری را برای او انجام دهد. بیماران مبتلا به سرطان سینه می‌توانند بدون پرستار نیز روند زندگی خود را به راحتی طی کنند. چرا که این بیماران، بیشتر به مراقبت‎های عاطفی نیازمندند. خویشاوندان نزدیک در این مسئله تاثیر بسزایی دارند. بیماران سرطان کیسه صفرا نیز مانند بیماران مبتلا به سرطان سینه هستند. چرا که این بیماران نیز شرایط جسمی خود را می‌توانند با تغذیه و برنامه مناسب کنترل کنند. توصیه می‌شود برای بهبود روحیه بیماران از موسیقی و رسانه‌ها استفاده شود.

پرستاری از بیمار سرطانی در منزل

مراقبت از بیماران سرطان خون و سرطان ریه در منزل

پرستار بیمار سرطانی در منزل در صورتی که از بیمار مبتلا به سرطان خون مراقبت می‌کند، بایستی شرایط او را کنترل نماید. چرا که بیماران مبتلا به بیماری سرطان خون، دارای شرایط جسمی ثابتی نیستند و ممکن است هر لحظه دچار مشکل شوند. شایان ذکر است که نگهداری از این بیماران در منزل بایستی زیر نظر متخصص و فردی آگاه باشد. شایان ذکر است که پرستار بیمار مبتلا به سرطان خون برای مراقبت از او در منزل، گاها نیاز به تجهیزات پزشکی دارد. برخی از پرستاران دارای این تجهیزات هستند و نیازی به تهیه آن‌ها توسط بیمار نیست. توصیه می‌شود در هنگام استخدام پرستار بیمار در منزل، به شخصیت و روحیه ایشان توجه شود.

مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان ریه در منزل نیز کار نسبتا دشواری است. این عزیزان به دلیل عدم سلامت ریه خود، ناچار به استفاده از دستگاه‌های پزشکی می‌باشند. چرا که تاثیر سرطان بر ریه بیمار بسیار مخرب بوده و موجب اختلال در تنفس می‌شود. پرستاری از بیمار سرطان ریه در منزل بیشتر مرتبط با شرایط جسمی این عزیزان است. اما این مسئله به معنی عدم اهمیت مراقبت عاطفی نیست. توصیه می‌شود نگهداری از بیمار مبتلا به سرطان ریه را به مراکز درمانی واگذار نمایید. چرا که به دلیل شرایط حساس این عزیزان، ممکن است در منزل آسیب بیشتری ببینند.

اهمیت پرستاری از بیماران سرطانی در منزل

همان طور که ذکر شد، پرستار بیمار سرطانی در منزل می‌تواند روحیه بیمار را تقویت نماید. این امر به کمک خویشاوندان و خانواده خود بیمار میسر می‌باشد. بزرگ‌ترین اهمیت پرستاری از بیمار سرطانی در منزل، حضور او در فضای خانوادگی است. چرا که داشتن یک زندگی عادی و بدون بیماری برای این بیماران بسیار حائز اهمیت است. شایان ذکر است که نگهداری از تمامی بیماران سرطانی در منزل امکان پذیر نمی‌باشد. این مسئله نیز ارتباط مستقیمی با شرایط جسمی بیمار و نوع سرطان دارد. حمایت‌های عاطفی در صورت بستری بودن بیمار، از طریق مراجعه به مرکز درمانی امکان پذیر است. توصیه می‌شود هنگام مراجعه به مرکز درمانی، برای بیمار خود فضایی شاد را ایجاد کنید. چرا که حس کردن حضور خویشاوندان بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

مراقبت از بیمار سرطانی در منزل

چگونگی حمایت عاطفی برای پرستار بیمار سرطانی در منزل

پرستار بیمار سرطانی در منزل، بیمار را از طریق یک برنامه منظم حمایت می‌کند. برای مثال اغلب پرستاران از موسیقی و برخورد با خوش رویی استفاده می‌کنند. همچنین در صورت لزوم با نزدیکان بیمار تماس برقرار کرده و به آنها حضور در کنار بیمار را یادآوری می‌نمایند. پرستاران بیماران سرطانی در منزل، تکنیک‌های مخصوص خود را برای حمایت عاطفی به کار می‌برند. برخی از این تکنیک‌ها عبارتند از:

·        صحبت با بیمار در مورد مسائل روزمره (بسیار کم، به دلیل خسته نشدن بیمار)

·        خوشرویی و مهربانی در لحن گفتاری

·        استفاده به موقع داروها

·        کمک به بیماران در انجام برخی کارهای شخصی

توصیه می‌شود در صورتی که قصد مراقبت از بیمار سرطانی در منزل را دارید، حتما از پرستاران کمک بگیرید. چرا که پرستاران فعال در این زمینه، به صورت تخصصی آموزش دیده‌اند و تجربه مورد نیاز برای مراقبت از بیمار شما را دارند. در صورتی که متقاضیان از پرستاران کمک دریافت نکنند، ممکن است با تصمیمات اشتباه، وضعیت بیمار را وخیم تر کنند.

مزایای استفاده از پرستار بیمار سرطانی در منزل

استفاده از پرستار بیمار سرطانی در منزل مزایای متعددی دارد. یکی از مهمترین مزایای آن، آزادی زمان برای خانواده بیمار است تا بتوانند به فعالیت‎های دیگر نیز بپردازند. در این صورت از مراقبت از بیمار سرطانی در منزل خود نیز خسته نمی‌شوند. لذا بهتر به او محبت می‌کنند و حمایت عاطفی از طرف خانواده شکل می‌گیرد. یکی دیگر از مزایای استفاده از پرستار، امکان مراقبت از بیمار زیر نظر فردی متخصص می‌باشد. همان طور که ذکر شد، مراقبت از برخی بیماران سرطانی در منزل بسیار دشوار است. لذا نیاز به حضور فردی متخصص برای مواقع ضروری بسیار احساس می‌شود.

متقاضیان خدمات پرستاری از بیمار سرطانی در منزل بایستی برای خدمات درمانی، مبلغی را بپردازند. بهترین هزینه‌های درمان اغلب در مراکز معتبر و به نام دیده می‌شود. همچنین کیفیت خدمات درمانی نیز بسیار حائز اهمیت است. از این رو توصیه می‌شود قبل از اقدام، تحقیقات لازم را در خصوص مرکز درمانی انجام دهید. این اقدام منجر به سهولت خاطر تمام بستگان بیمار می‌شود.

پرستار بیمار سرطانی در منزل

استخدام پرستار بیمار سرطانی در منزل

شاید بسیاری از متقاضیان خدمات پرستار بیمار سرطانی در منزل به فکر استخدام چنین فردی باشند. اما نکاتی در خصوص مطرح است که شاید نظر متقاضیان را تغییر دهد. متقاضیان برای استفاده از بهترین خدمات پرستاری در منزل، نمی‌توانند به راحتی هر فردی را انتخاب کنند. همچنین اعتماد به هر شخصی امکان پذیر نیست. چرا که ممکن است پرستار مورد نظر از موقعیت خود سو استفاده نماید. که چنین اتفاقاتی اغلب رخ نمی‌دهد. برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی و حفظ سلامت جسمی و عاطفی بیمار، توصیه می‌شود از خدمات مراکز معتبر استفاده شود. چرا که در این مراکز بر کار پرستار بیمار سرطانی در منزل نظارت دقیقی می‌شود.

مراکز متعددی برای استفاده از خدمات پرستاری در منزل وجود دارد. توصیه می‌شود برای بهره مندی از بهترین کیفیت خدمات، از نظر متقاضیان قبلی استفاده نمایید. خدمات پرستار بیمار سرطانی در منزل وظایف سنگینی را بر عهده پرستاران می‌گذارد. لذا این عزیزان علی رغم وجود مشکلات فراوان در کار و زندگی خود، وظایف خود را به خوبی به عهده می‌گیرند. پرستارانی که از مراکز درمانی اعزام می‌شوند، دارای تاییدیه‌های لازم برای مراقبت از بیماران هستند. به عبارتی آموزش‌های لازم را دیده‌اند و جایی برای نگرانی از بابت مراقبت نادرست وجود ندارد.

سخن پایانی

حتی زمانی که از خدمات پرستار بیمار سرطانی در منزل مراکز درمانی استفاده می‌کنید، به شرایط مرکز توجه کنید. چرا که مراکز نیز خدمات متنوعی را در قالب‌های متنوع ارائه می‌دهند. توصیه می‌شود برای مراقبت از بیماران حساس خود، از خدمات و تجهیزات معتبرترین و مشهورترین مرکز استفاده نمایید. در این صورت مرکز مربوطه برای حفظ موقعیت خود در رقابت‌ها، بهترین خدمات را برای بیمار در نظر می‌گیرد. برای استفاده از تجهیزات پزشکی نیز در صورت لزوم می‌توانید آن ها را از مراکز مربوطه اجاره نمایید. در این صورت، هزینه‌ها به حداقل و مراقبت از بیمار در حداکثر کیفیت قرار می‌گیرد.

تماس با ما