خدمات بیمار دیابتی

خدمات درمان بیماران دیابتی در منزل

دیابت به یکی از بیماری‌های رایج در جامعه تبدیل شده که گریبان‌گیر بسیاری از افراد است. دیابت در واقع همان بالا رفتن میزان قند خون است که میزان بالای آن، سبب بروز دردسر و مشکلاتی خواهد شد. بسیاری از افراد، از نحوه درمان و پیشگیری آن اطلاعی ندارند. لازم به ذکر است که شما در این گونه مواقع می‌توانید از خدمات درمان بیمار دیابتی در منزل استفاده کنید. خدمات درمان در منزل برای زمانی ساخته شده‌اند که فرد امکان رفتن به مراکز درمانی را نداشته باشد. باید دقت داشته باشید که دیابت شوخی بردار نیست و ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور سبب بروز بیماری و عوارض‌های زیادی شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا با اطلاعات بهتر و مفیدی درمورد بیماری دیابت و همچنین درمان بیمار دیابتی در منزل آشنا شوید.

پانسمان زخم پای دیابتی در منزل

به خدمات درمان بیمار دیابتی احتیاج دارید؟ با ما تماس بگیرید!

۰۲۱-۵۸۹۸۶۰۰۰

دیابت و انواع آن

دیابت چیست؟

دیابت هم همانند سایر بیماری‌ها، یک بیماری به حساب می‌آید که در صورت ابتلا، بدن فرد بیمار نمی‌تواند قند خون استفاده کند و به همین دلیل است که فرد به بیماری دیابت مبتلا می‌شود. بیمار دیابتی حتما باید تحت کنترل و مدیریت پزشک متخصص قرار بگیرد. در غیر این صورت با افزایش میزان آن مواجه خواهد شد و در نهایت مجبور به استفاده از انسولین می‌شود.

درمان بیمار دیابتی در منزل یکی از قابلیت‌هایی است که شما می‌توانید در صورت مراجعه نکردن به بیمارستان، از آن استفاده کنید. اگر به این بیماری ابتلا شوید، ممکن است در صورت رعایت نکردن و مراجعه نکردن به دکتر، دچار عوارض‌هایی از جمله سکته، نارسایی کلیه، قطع یا بریدن انگشتان پا و دست، سوختگی و زخم‌هایی روی بدن شوید. درمان سوختگی بیماران دیابتی در منزل و همچنین درمان زخم دیابتی در منزل از جمله خدمات درمان بیمار دیابتی در خانه است.

سوختگی و ایجاد زخم در بیماران دیابتی مسئله‌ای دردسرساز است. درمان زخم در افراد دیابتی معمولا دیرتر بهبود می‌یابد و زمانبر است. پیشنهاد می‌کنیم به منظور درمان سوختگی بیماران دیابتی در منزل و همچنین درمان زخم دیابتی منزل با پزشک خود مشورت کرده و در صورت نیاز، تحت درمان قرار بگیرید.

خدمات-درمان-بیمار-دیابتی-در-منزل

انواع بیماری دیابت و علائم آن

بیماری دیابت یکی از بیماری‌های مزمن جامعه است که دارای دو نوع می‌باشد. در ادامه به بررسی این دو نوع می‌پردازیم:

دیابت نوع یک

دیابت نوع یک، بیشتر در کودکان و جوانان دیده شده است. در این نوع دیابت، افراد به انسولین نیاز دارند و برای درمان باید حتما از آن استفاده کنند. لازم به ذکر است که این نوع، شیوع کم‌تری نسبت به نوع دو دارد. زمینه شروع این بیماری، ممکن است بر اساس دلایل محیطی یا ژنتیکی باشد.

دیابت نوع دو

دیابت نوع دو هم بیشتر در افراد بزرگسالان شایع است که به آن دیابت غیر وابسته به انسولین گفته می‌شود. درست است که این نوع بیماری در افراد بزرگسال شایع است ولی به دلایل گوناگونی از جمله نداشتن تحرک کافی، چاقی و اضافه وزن و بسیاری از دلایل دیگر نیز، ابتلا به این نوع دیابت در افراد جوان و کودکان نیز رو به افزایش است.

بیماری دیابت نیز همانند سایر بیماری‌ها دارای علائم و نشانه‌هایی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 • بالا رفتن میزان گرسنگی و نیاز به غذا

 • بی حالی و احساس ضعف

 • خستگی

 • مور مور شدن انگشتان

 • تکرر ادرار

 • خشکی دهان

 • نداشتن تمرکز کافی

 • کندی ترمیم و بهبودی زخم

 • میزان تشنگی بالا

در صورت ابتلا به دیابت، نیازی نیست از چیزی هراس داشته باشید. چرا که می‌توانید از خدمات درمان بیمار دیابتی در خانه کمک بگیرید.

خدمات-درمان-بیمار-دیابتی-در-منزل

روش‌های پیشگیری از دیابت چیست؟

برای پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت روش‌های زیادی وجود دارد که در صورت رعایت این موارد، به این بیماری مبتلا نخواهید شد. در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

آب زیادی بنوشید

آب یکی از بهترین نوشیدنی‌هایی است که هیچ گونه مواد افزودنی درون خود ندارد. برای پیشگیری از ابتلا به دیابت باید میزان مصرف آب زیادی داشته باشید. برای کنترل و مدیریت قند خون می‌توانید آب را جایگزین سایر نوشیدنی‌های مضر کنید.

میزان مصرف سیگار خود را کاهش دهید و در صورت امکان به صورت کامل ترک کنید

مصرف سیگار نه تنها می‌تواند شما را سبب ابتلا به دیابت کند بلکه قادر است تا شما را در دام بیماری‌های گوناگونی از جمله سرطان ریه، پستان، پروستات، بیماری قلبی و… بیندازد. تحقیقات نشان داده است که مصرف سیگار و حتی قرار گرفتن در کنار افراد سیگاری، می‌تواند درصد ابتلای شما را به دیابت افزایش دهد.

میزان نوشیدن چای و قهوه خود را افزایش دهید

نوشیدن چای و قهوه نیز یکی دیگر از راه‌های پیشگیری از دیابت است. نوشیدن چای و قهوه می‌تواند سطح قند خون شما را پایین آورده و در نهایت حساسیت بدن شما را نسبت به انسولین افزایش دهد.

خواب کافی داشته باشید

خواب کافی نیز یکی از روش‌های جلوگیری از دیابت است. میزان خواب کافی برای هر فرد بین 6 الی 8 ساعت است. البته به یاد داشته باشید که خواب کمتر از 5 ساعت و بیشتر از 8 ساعت می‌تواند شما را در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار دهد.

وزن خود را کاهش دهید

درست است که یکی از علائم دیابت نوع دو چاقی است و این علامت در افراد دارای دیابت نوع یک دیده نشده، ولی در هرصورت بهتر است که میزان وزن اضافه خود را کاهش دهید. داشتن وزن کم می‌تواند شما را از ابتلا به این بیماری دور نگه دارد.

درمان-بیمار-دیابتی-در-منزل

چه کسانی به خدمات درمان بیمار دیابتی در منزل نیاز دارند؟

درمان بیمار دیابتی در منزل یکی از قابلیت‌های جدید برخی سازمان‌ها می‌باشد. افرادی وجود دارند که از رفتن به بیمارستان هراس دارند یا نیاز دارند به صورت مرتب توسط پزشک کنترل شوند. در این صورت است که شما می‌توانید از خدمات درمان بیمار دیابتی در منزل شبانه روزی استفاده کنید. این خدمت به این معنی است که می‌توانید دکتر یا پرستاری را استخدام کنید تا به صورت شبانه روزی از شما مراقبت کند.

حال نوبت این است که بگوییم چه کسانی به خدمات درمان بیمار دیابتی در منزل نیاز دارند؟ امروزه بسیاری از افراد جامعه، به این بیماری مبتلا هستند و سعی در کنترل کردن آن دارند. افرادی که خود قادر هستند بیماری را مدیریت کنند، به این خدمات هیچ نیازی ندارند و نخواهند داشت. ولی برخی افراد توان مراقبت از خود و دیابت خود را ندارند، در این صورت است که آن‌ها به خدمات درمان بیمار دیابتی در منزل نیاز پیدا می‌کنند. این گونه افراد باید دائما توسط یک دکتر یا پرستار چک شده و تغذیه و داروهای درستی استفاده کنند. در این حالت پیشنهاد می‌کنیم تا از درمان بیمار دیابتی در منزل شبانه روزی استفاده نمایید. چرا که در این حالت دکتر به صورت شبانه روزی از شما مراقبت خواهد کرد و دوره درمان کمتری را سپری خواهید نمود.

مزایای خدمات دیابتی در منزل برای بیماران چیست؟

درمان بیمار دیابتی در منزل دارای بسیاری مزایا است که فرد بیمار می‌تواند از آن‌ها بهره مند شود. در ادامه به برخی از مزایای درمان بیمار دیابتی در منزل می‌پردازیم:

 • کاهش رفت و آمد به مراکز درمانی

 • کاهش یافتن دوره درمان

 • توجه بیشتر پزشک یا پرستار به فرد بیمار

 • کاهش هزینه

 • استراحت کافی

 • کاهش میزان استرس و اضطراب

امیدواریم از مطالب بیان شده لذت برده باشید و توانسته باشیم تا اطلاعات مفیدی در مورد خدمات درمان بیماران دیابتی در منزل دراختیارتان قرار داده باشیم.