امروزه بیماری کرونا به یکی از چالش‌های جامعه تبدیل شده که تا به الان افراد بسیاری را گریبان‌گیر خود کرده است. کرونا یکی از بیماری‌های خطرناکی است که تا به حال جان افراد زیادی را گرفته و خانواده‌های بسیاری را عزادار کرده است. این بیماری در کل جهان وجود دارد و همه با آن درگیر هستند ولی منشا اصلی این بیماری، در کشور چین دیده شده است.

این بیماری می‌تواند از طریق سرماخوردگی وارد بدن افراد شده و آن‌ها را مبتلا نماید. شما باید از خود در مقابل این بیماری واگیردار و خطرناک مراقبت کنید. چرا که کرونا می‌تواند در ادامه شما را به بیماری‌هایی همانند سینه پهلو، آب گرفتگی کیسه‌های هوا و… نیز دچار کند. در ادامه شما را با مطالب بیشتری راجع به تست کرونا در منزل آشنا خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

چگونگی پیدایش ویروس کرونا و علل آن

در اواخر ماه دسامبر، مسئولین سازمان جهانی کشور چین در خبری اعلام کردند که به وجود ویروس جدیدی پی برده‌اند. این بیماری به نوعی بیماری با علائم مشابه ذات‌الریه شناسایی شد که پیدایش آن مربوط به شهر ووهان کشور چین بود. این ویروس جدید درواقع همان بیماری کرونا است که به سرعت درحال تکثیر و گسترش بود. نام دیگر کرونا، COVID-19 است که به عنوان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های واگیردار شناخته شده است.

این ویروس بین اکثر حیوانات و جانوران نیز رایج است و آن‌ها گاهی مبتلای این ویروس می‌شوند ولی با پیشرفت و گسترش ویروس، این بار به شکل کرونا درآمد و با تغییر شکلی که داد، انسان را نیز مبتلا کرد. البته لازم به ذکر است که تنها کرونا نیست بلکه این بیماری در سال‌های پیش دارای انواع و اقسام گوناگونی بود. از شروع سال 2000، سه مدل از ویروس کرونا به وجود آمد که به انسان‌ها سرایت کرد. این ویروس‌ها، سبب به وجود آمدن و شیوع ویروس سارس در سال 2002 و سپس مرس در سال 2012 شد.

دانشمندان پس از انجام کمی تحقیقات پی بردند که کرونا از بازارچه‌ی غذاهای دریایی در شهر ووهان ایجاد شده و سپس به سایر مناطق انتقال یافته است. ولی محققان دیگری پس از آزمایش بیماری، پی بردند که نخستین فردی که به این ویروس مبتلا شده بود هیچ گونه ارتباط و داد و ستدی با این بازارچه نداشته است. برخی از محققان بیان کرده‌اند که منشا اصلی این بیماری مارها هستند. ولی برخی دیگر بیان می‌کنند کرونا هم همانند ویروس سارس و مارس از خفاش به انسان انتقال یافته است.

پس از ورود کرونا به کشورها، انواع سویه‌های آن به وجود آمدند. از سویه‌های کرونا می‌توان به آلفا، بتا، گاما، دلتا و اومیکرون اشاره کرد. سویه‌های آلفا، بتا، گاما و دلتا نسبت به سویه اومیکرون خطرناک‌تر بودند.

تست کرونا در منزل

برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا باید چه مواردی را رعایت کرد؟

برای این که بتوانید از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کنید، لازم است تا برخی نکات بهداشتی را رعایت کنید. در ادامه مطالب به بررسی برخی از این نکات بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا می‌پردازیم:

دست‌های خود را دائما شست و شو دهید

دست‌های خود را به صورت مرتب شست و شو دهید. اگر به صابون دسترسی دارید، می‌توانید از آن استفاده کنید ولی اگر صابون در دسترس ندارید، می‌توانید از محلول ضد عفونی کننده حاوی الکل کمک بگیرید.

دست‌ها را به بینی، دهان و چشم خود نزنید

دست‌های شما با بسیاری سطوح در ارتباط هستند؛ پس بهتر است دستان خود را به بینی، دهان و چشم‌ها نزنید. زمانی که دست‌ها آلوده هستند به راحتی می‌توانند ویروس را از طریق چشم، بینی و دهان، وارد بدن شما کنند.

زمان سرفه و عطسه از دستمال کاغذی استفاده کنید

در این زمان بهتر است برای پوشاندن دهان و بینی خود از دستمال کاغذی استفاده کنید. در این صورت اگر مبتلا هم باشید از انتقال بیماری جلوگیری می‌کنید.

فاصله تعیین شده را رعایت کنید

فاصله تعیین شده برای جلوگیری از ابتلا به کرونا، حدود 2 متر است. برخی افراد بنا به دلایلی سرفه یا عطسه می‌کنند که در این حالت قطراتی ایجاد می‌شود. این قطرات، از طریق تنفس می‌توانند وارد بدن هر فردی شده و او را درگیر ویروس کند.

هنگام احوال‌پرسی از روبوسی و دست دادن پرهیز کنید

بهتر است در هنگام احوال‌پرسی از روبوسی و دست دادن جلوگیری کنید. چرا که در صورت مواجهه با یک فرد بیمار، شما نیز از این طریق مبتلا خواهید شد.

اشیا و سطوح منزل را دائما ضد عفونی کنید

اشیا و سطوح منزل دائما با بسیاری از افراد در ارتباط هستند و ممکن است آلوده باشند. پس بهتر است برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس، دائما همه جا را ضد عفونی نمایید.

چه کسانی باید تست کرونا بدهند؟

ویروس کرونا به یکی از بیماری‌های رایج جامعه تبدیل شده است که از طریق سرماخوردگی وارد بدن هر فردی با هر سن و سالی می‌شود. ویروس کرونا علائم و نشانه‌هایی دارد که در صورت مشاهده، شما موظف هستید تا تست کرونا دهید. با انجام تست کرونا شما می‌توانید مطمئن شوید که آیا به این ویروس مبتلا هستید یا خیر؟ در صورت مبتلا بودن می‌توانید از پزشکان و پرستاران برای بهبودی خود کمک بگیرید. و در صورت مبتلا نبودن هم خیالتان راحت خواهد شد و به زندگی‌تان ادامه خواهید داد. لازم به ذکر است که در صورت مبتلا نبودن به این ویروس، باید حتما نکات گفته شده را رعایت نمایید.

در ادامه به بررسی علائم و نشانه‌های ویروس کرونا می‌پردازیم:

سردرد

احساس گیجی

خستگی

تب

گلو درد و سرفه‌های خشک مکرر

بدن درد یا درد عضلات

تنگی نفس

اسهال

از دست دادن بویایی و چشایی

وجود درد در قفسه سینه

البته در صورت مشاهده هر کدام از این علائم، نیازی نیست که نگرانی و استرسی به خود راه دهید. چرا که می‌توانید از قابلیت تست کرونا در منزل استفاده کنید. این خدمت می‌تواند شما را از مراجعه به مراکز درمانی راحت کرده و از پخش بیماری نیز جلوگیری کنند.

تست کرونا در محل

مزایای تست کرونا در منزل چیست؟

میزان شیوع این بیماری در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها بسیار بالا است. به همین دلیل بسیاری از پزشکان و پرستاران توصیه می‌کنند تا از مراجعه به این نوع مکان‌ها تا حد ممکن جلوگیری کنید. روزانه هزاران هزار نفر مبتلا به کرونا به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و همین دلیل، ممکن است باعث ابتلای شما شود. پس شما می‌توانید با در خانه ماندن و استفاده از قابلیت تست کرونا در خانه خود را در امان نگه دارید.

تست کرونا در خانه یکی از خدمات برخی مراکز درمانی و سازمان‌ها است که می‌تواند به شما در پرهیز از مراجعه به مراکز درمانی کمک کننده باشد. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که با خیالی راحت و بدون هیچ نگرانی این تست های پزشکی در منزل را انجام دهید.

تست کرونا در منزل نیز دارای مزایا و ویژگی‌هایی است که می‌توانید با انجام این تست در منزل خود، از آن‌ها برخوردار شوید. در ادامه به مزایا تست کرونا در منزل می‌پردازیم:

امکان نگهداری از بیمار در منزل

جلوگیری از پخش شدن بیماری

کاهش یافتن میزان رفت و آمد به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها

افزایش یافتن میزان استراحت فرد بیمار

امکان انجام برخی آزمایش‌ها

توجه بیشتر دکتر یا پرستار

بهبودی سریع

کاهش یافتن میزان هزینه‌ها

کاهش میزان استرس و نگرانی

امکان راحتی فرد بیمار

نیازی نیست که در صورت ابتلا به کرونا، نگرانی و استرسی داشته باشید؛ چرا که این بیماری هم همانند سایر بیماری‌هاست. بهتر است تا در صورت وخیم بودن نشانه‌ها از تست کرونا در منزل شبانه روزی استفاده کنید. تست کرونا در منزل شبانه روزی می‌تواند به شما کمک کند تا در هر ساعت از شبانه روز درخواست تست کنید.

بسیاری از افرادی که از رفتن به مراکز درمانی می‌ترسند یا توانایی رفتن ندارند، در این حالت می‌توانند از تست Covid-19 در منزل استفاده نمایند.

شرایط تست کرونا در منزل چگونه است؟

با توجه به وضعیت همه گیری کرونا، بهتر است اگر علائمی در خود مشاهده کردید، از منزل خود خارج نشوید. در این حالت شما قادر هستید تا از انتقال و پخش شدن هرچه بیشتر ویروس کرونا در بیرون جلوگیری ‌کنید. شما در این وضعیت می‌توانید تا از مراکز درمانی درخواست تست Covid-19 در منزل داشته باشید. آن‌ها قادر خواهند بود تا فردی را برای گرفتن تست کرونا در منزل به محل تعیین شده شما بفرستند. این فرد می‌تواند از شما تست گرفته و جواب آن را بیان کند.

تست کرونا در منزل به عنوان یکی از خدمات مناسب و خوب سازمان‌ها شناخته شده است. مردم نیز می‌توانند برای آگاهی از ابتلای خود به این بیماری، از تست کووید 19 در منزل استفاده کنند. استفاده از این تست نسبت به اینکه برای تست به بیمارستان بروید، هم مناسب و هم سالم‌تر است. چرا که استفاده از تست کووید 19 در منزل برایتان خطری نخواهد داشت ولی با مراجعه به مراکز درمانی هزاران هزار خطر شما را تهدید می‌کند.

حال زمان این است که بیان کنیم تست کرونا در منزل چه شرایطی دارد. در ادامه به شرایط تست کرونا در منزل می‌پردازیم:

حاضر شدن فرد نمونه گیر در زمان و مکان تعیین شده

رعایت فاصله اجتماعی

استفاده از ماسک و دستکش

باز گذاشتن در و پنجره به منظور تهویه هوا

ضد عفونی کردن تمامی سطوح منزل و…

امیدواریم از مطالب بیان شده لذت برده باشید و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در مورد تست کرونا در منزل دراختیارتان قرار دهیم.

تماس با ما