ارسال پزشک اطفال به منزل

کودکان و اطفال در هر سنی که باشند نیازمند بهترین درمان‌های موجود و چکاپ هستند. اما اگر کودک دلبندتان درچار بیماری ناگهانی شد و نتوانستید فورا او را به یک بیمارستان ببرید نگران نباشید!. گرون هم‌دم این‌جا است تا با ارسال سریع پزشک قلب به خانه و بررسی وضعیت کودک عزیزتان، به درمان وی بپردازد.

اما پیش از شروع درمان و ارسال متخصص کودکان به منزل، بهتر است با بیماری‌های رایجی که در دوران کودکی شامل حال آن‌ها می‌شود آگاه شوید.

بیماری‌های شایع در اطفال

گوش درد

گوش درد جزو بیماری‌های رایج کودکان است که عوامل مختلفی می‌تواند داشته باشد که شامل عفونت گوش میانی، گوش شناگر، عفونت سینوسی، دندان درد و فشار ناشی از سرماخوردگی می‌باشد. هنگامی که پزشک اطفال همدم به خانه‌ی شما مراجعه می‌کند ابتدا به علائمی که اطرافیان توضیح می‌دهند به بررسی بالینی می‌پردازد؛ در صورتیکه هر دو گوش درگیر شده باشند بروز تن بالا هم غیر ممکن نیست و به همین دلیل، استفاده از آنتی بیوتیک توصیه می‌شود.

گلو درد

گلو درد در کودکان تا حد زیادی می‌تواند دردناک باشد و همراه با ویروس ایجاد شود. این مورد از گلودرد در اثر عفونت درون گلو ایجاد شود که به آن گلودرد میکروبی هم گفته می‌شود. پس از اعزام متخصص اطفال و بررسی بالینی، در صورتی که متخصص متوجه وجود ویروس شود استفاده از آنتی بیوتیک را توصیه نمی‌کند. با یک نگاه ساده به گلو می‌توان مشکل را شناسایی کرد اما اگر بخواهیم به طور دقیق‌تر متوجه وجود گلو درد میکروبی بشوید، دکتر متخصص اطفال در خانه تست گلو از فرزندتان می‌گیرد. در صورت بروز گلودرد میکروبی سریعا آنتی بیوتیک تجویز می‌شود که طی دوره‌ای کوتاه از 7 الی 10 روز قابل درمان است. 

این بیماری با سرفه زدن و عطسه کردن افزایش پیدا می‌کند یا حتی لمس یک اسباب بازی آلوده نیز سبب بروز بیماری در دیگر افراد می‌گردد.متخصص اطفال در منزل

عفونت پوست

اگر کودک شما سابقه‌ی بیماری‌های پوستی داشته باشد ممکن است در آینده نیز به آن مبتلا شود. در این صورت پس از ارسال پزشک اطفال و بررسی‌های بالینی، آزمایش پوست در خانه انجام می‌گیرد تا مناسبت‌ترین نوع درمان برای کودک انتخاب شود. اگر هر یک از اعضای خانواده در معرض باکتری‌های مضر هستند بهتر است به پزشک اطلاع داده شود تا در صورت ایجاد مشکل از آن‌ها خواسته شود تماس خود را با کودک کمتر کنند.

عفونت مجاری ادراری

سخت‌ترین و دردناک‌ترین نوع بیماری که یک کودک و خانواده‌اش را درگیر می‌کند، عفونت مجاری ادراری در کودک است که با ارسال پزشک اطفال قابل بررسی و برطرف شدن است. این عفونت در صورتی ایجاد می‌شود که باکتری‌های زیادی در مجاری ادراری تجمع کنند. از علائم بیماری می‌توان به سوزش در هنگام ادرار به همراه درد، خیس کردن تخت در صورتی که کودک از نحوه‌ی استفاده از دستشویی آگاه باشد، ادرار مکرر در طول روز، کمر درد و شکم درد اشاره کرد. در این وضعیت پزشک به ادرار کودک به عنوان نمونه‌ی آمایش نیاز دارد تا بهترین درمان مخصوص عفونت مجاری ادراری را به شما ارائه کند.

برونشولیت

اگر کودک شما از بدو تولد در تنفس حالت خس خس داشته باشد، احتمال وجود برونشیت در کودک وجود دارد. این بیماری بیشتر در فصول سرد سال ایجاد می‌شود و ویروس آن نیازی به آنتی بیوتیک ندارد اما باید دقت کنید که به طور سرخود دارو‌های تنگی نفس و آسم را برای کودک خود تهیه نکنید!. این موارد برای کودکان دارای مشکل زمینه‌ای که نارس نیز هستند باید از درمان‌های مختلف پزشک کودک در زمان ارسال متخصص کودکان به منزل استفاده کنند.

سرماخوردگی

شیوع ویروس در قسمت بالایی دستگاه تنفسی کودک باعث بروز سرماخوردگی می‌شود که یکی از بیماری‌های بسیار شایع در کودکان به حساب می‌آید و شش الی هشت بار در سال کودکان کم سن با سیستم ایمنی پایین را درگیر می‌کند. علائم سرماخوردگی شامل سرفه، تهوع و آبریزش بینی هستند که به مدت ده روز به طول می‌انجامد.

اگر در بینی کودک مخاط سبز رنگ مشاهده شد نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک نیست؛ فقط تا زمان ارسال پزشک به منزل صبر کنید تا پزشک متخصص راه حل مناسب کودک دلبندتان را ارائه کند.

پزشک متخصص اطفال در منزل

سینوزیت باکتریایی

اگر تعداد زیادی باکتری در سینوس‌های شما محبوس شده باشند این مشکل رخ می‌دهد. اگر علائم سرماخوردگی در بدن کودک بیش از ده روز باقی بماند ممکن است کودک شما دچار سینوزیت شده باشد. همراه شدن ترشحات زرد رنگ بینی و تب طولانی مدت از سه روز به بالا درکنار سرفه‌ی روزانه و وجود علائم دیگر سرماخوردگی، نیاز بیمار به آنتی بیوتیک را حتمی می‌کند.

فواید استفاده از متخصص اطفال در منزل چیست؟

در دوره‌ای که به دلیل شیوع ویروس کرونا رفتن به مراکز درمانی و شلوغ بودن بیمارستان‌ها و خیابان‌ها، محل مناسبی برای بردن اطفال نیست بهتر است از خدمات یکی از وبسایت‌های بسیار معروف در زمینه‌ی ارسال پزشک و خدمات پزشک بهره بگیرید تا ارسال دکتر اطفال به راحتی انجام شود. حال چه بسا کودک دچار ضعف سیستم دفاعی در بدن باشد که این مسئله به تنهایی دلیل موجهی برای درخواست ارسال متخصص کودکان به منزل است!.

خدمات پزشک کودکان در منزل چیست؟

 مرحله‌ی اول پس از ارسال پزشک اطفال، جویا شدن وضعیت و حال کودک از والدین و اطرافیان وی است تا در صورت وجود هرگونه علائم قبلی یا بیماری زمینه‌ای پزشک آگاه باشد.

مرجله‌ی دوم بررسی بالینی است. در بررسی بالینی پزشک متخصص اطفال با استفاده از دستگاه‌های مختلف به بررسی نواحی که درد می‌کنند می‌پردازد.

در این مرحله دارو‌های تجویز شده و نکات مهم جهت درمان اعلام می‌گردد و شما به عنوان خانواده‌ی فردی که صدمه دیده است، این مسئولیت را دارید که تمامی توضیحات مهم را به طور کامل ارجاع دهید.

وضعیت خیلی حاد‌تر از چیزی که فکر می‌کردید شده است؟ به گرفتن آزمایش فکر کنید! پزشک ممکن است یک سری آزمایش‌های خانگی به منظور اطلاع دقیق‌تر از نوع بیماری بگیرد که هیچ جای نگرانی نیست.

پزشک اطفال در منزل

با بروز چه علائمی باید با متخصص اطفال تماس بگیریم؟

اکثر بیماری‌ها در دوران کودکی به خودی خود قابل حل شدن هستند اما همین‌ها اگر مدت زیادی باقی بمانند دیگر نباید در خبر کردن دکتر تعلل کرد. در صورت وجود علائمی همچون:

فرورفتگی دور چشم

بی‌حالی

چسبناک بودن دهان به نشانه‌ی کم آبی بدن

تب شدید

مشکلات تنفسی

خس خس کردن هنگام نفس کشیدن

مکث طولانی میان هر تنفس

بی اشتهایی و کم اشتهایی

اسهال و مدفوع بسیار آبکی همراه با کم اشتهایی، تهوع، استفراغ، درد معده

یبوست

بیماری قلبی

و… .

بهتر است به فکر ارسال پزشک اطفال باشید.

تماس با ما